Şişli'de kedi kurtarma operasyonu

  • Giriş : 20.06.2006 / 00:00:00

Şişli'de lüks bir jipin altına giren kediyi kurtarmak isteyen itfaiye ekipleri uzun süre uğraştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bazı vatandaşlar kediyi girdiği yerden "pisi pisi" diye çağırarak çıkarmaya çalışırken, bazıları da otomobilin yanına mama koydu.
Akşam saatlerinde Vali Konağı Caddesi üzerinde park halinde bulunan 34 ES 092 plakalı Mercedes marka lüks cipin altından kedi miyavlaması geldiğini duyan vatandaşlar itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri ilk önce kedinin cipin neresine girdiğini bulmaya çalıştı. Bu arada çevedeki vatandaşar ilginç yöntemlerle itfaiyeye yardım etmeye çalıştı. Bazı vatandaşlar kediyi girdiği yerden "pisi pisi" diye çağırarak çıkarmaya çalışırken, bazıları da otomobilin yanına mama koydu. Bazı vatandaşlar ise parlak fikirlerini ortaya koyarak cipin vinç yardımıyla kaldırılması halinde kedinin kurtarılabileceğini söyledi.

Çalışmalarını sürdüren itfaiye erleri kedinin yedek tekerin bulunduğu bölmeye girdiğini tespit etti. Bunun üzerine bicon anahtarıyla cipin yedek tekerinin bulunduğu bölmeyi söken itfaiyeciler kediyi bulunduğu yerden çıkardı. Kurtulur kurtulmaz kaçmaya başlayan kedi, bu sefer önce başka bir otomobilin altına oradan da ilk girdiği yere tekrar girdi. Bu kez, cipin tekeri kaldırıma çıkarıldıktan sonra itfaiye erleri tekrar jipin altına girerek yedek teker bölmesini açtı. Ancak uzun süren uğraşlara rağmen kedi dışarı çıkartılamadı. Bu sırada vatandaşların getirdiği fırçanın sapıyla kediyi dışarı çıkarmaya zorlayan itfaiyeciler, sonunda kediyi yakalayarak çevre sakinlerinden birinin getirdiği kafese koydu. Kafesi getiren Seda Elagöz, kediyi veterinere görüreceğini söyledi.

Uzun süren kedi kurtarma çalışmalarını vaktin oldukça ilerlemesine rağmen küçük yaşta çocukların da izlediği görülürken, bir çocuğun olayı cep telefonuyla arkadaşına anlatması dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious