Şişli'de yangın mahalleyi sokağa döktü

Şişli'de yangın mahalleyi sokağa döktü  .7203
  • Giriş : 09.03.2008 / 08:59:00

Şişli'de bir gecekonduda çıkan yangın mahalle sakinlerine korkulu anlar yaşattı. Alev alev yanan gecekondudan yangının, bitişiğindeki gecekondulara da sıçraması nedeniyle bazı vatandaşlar baygınlık geçirdi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale için olay yeri

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinlen bilgiye göre, Şişli Paşa Mahallesi Bahçe Sokak üzerinde bulunan bir gecekonduda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın kısa sürede büyüyerek bütün gecekonduyu sarınca alevler bitişiğindeki gecekondulara da sıçramaya başladı. Mahalleli sokağa dökülürken, alevlerin tehdidinde kalan gecekondular boşaltıldı. Bazı vatandaşlar baygınlık geçirdi.

Yangına müdahale için olay yerine Şişli ve Beyoğlu itfaiye grupları geldi. İtfaiye araçları olay yerine gelirken, yol üzerinde bulunan bir otomobil itfaiyeye yol açmak için vatandaşlarca çekilmek istendi. Otomobil 3 metre yükseklikten gecekonduların bulunduğu alana düştü. Sürücü yara almadan kurtulurken otomobilde maddi hasar meydana geldi.

Bu arada bazı vatandaşlar çatılara çıkarak kendi imkanlarıyla yangına müdahale etmeye çalıştı. İtfaiye ekipleri diğer gecekondulara da sıçrayan yangını kısa sürede kontrol altına aldı. 1 gecekondu yanarak kullanılmaz hale geldi, 2 gecekondu ise yangında hasar gördü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious