Siteye kızdı üyelerin kart bilgilerini çaldı

  • Giriş : 06.10.2007 / 10:35:00

Bir arkadaşlık sitesi üyesi olan 17 yaşındaki Emin K., site üyelerinden yaklaşık 60 bin kişinin kredi kartı bilgilerini çaldığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kart bilgilerini 'hacker'larla paylaşan K.'nın ifadesinde, "Sitedekilerin hepsinin erkek olduğunu anlayınca onlara bir ders vermek istedim" dediği öğrenildi.
Yüzbinlerce üyeye sahip bir arkadaşlık sitesi yöneticilerinin, üyelerine ait kredi kartı bilgilerinin çalındığını polise ihbar etmesi üzerine Bilişim Suçları Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Türk Telekom ile ortak çalışma başlatan ekipler, 1 ay süren sanal takip sonunda 17 yaşındaki Emin K.'ya ulaştı. K., yaşadığı adrese yapılan operasyonla gözaltına alınırken, bilgisayarına da incelenmek üzere el konuldu. Çocukları Koruma Şube Müdürlüğüne götürülen Emin K.'nın bilgi hırsızlığını kendi bilgisayarından gerçekleştirdiği belirlendi. K.'nın ifadesinde "İnternet sitesinin güvenlik duvarını yıktıktan sonra kullanıcı profillerini incelediğimde büyük bölümünün erkeklerden oluştuğunu gördüğüm. Oysa sitenin reklamlarında üyeler arasında çok sayıda kadın olduğu söyleniyordu. İnsanları kandırdıklarını anlayınca onlara bir ders vermek istedim. Bu nedenle bir dosya içinde bulunan kullanıcılara ait kredi kartı bilgilerini çaldım" dediği öğrenildi. Çıkarıldığı adliyede savcılık tarafından yaklaşık 4 saat boyunca sorgulanan K, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Yetkililer, sitelerin üyelerine ait kart bilgilerini bir kere kullandıktan sonra yok etmesi gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious