Şivan Perwer Türkiye'ye geliyor!

Şivan Perwer Türkiye'ye geliyor!.13170
  • Giriş : 01.03.2009 / 17:18:00

Kürt müziğinin en popüler ismi Şivan Perwer, Türkiye'ye geliyor. Perwer'in, Diyarbakır'da 21 Mart'ta yapılacak Nevruz kutlamalarında konser vermesi bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kürt müziğinin en önemli sanatçılarından Şivan Perwer, Türkiye'ye geliyor. Dünyaca ünlü Kürt ozanı Perwer'in 21 Mart Nevruz Kutlamalarına katılması bekleniyor. Diyarbakır'daki Nevruz programını organize eden Nevruz Tertip Komitesi, Perwer'e Diyarbakır'a gelmesi konusunda davette bulundu.

Komite, ilk etapta Perwer'den olumlu cevap aldı. Tertip Komitesine, Türkiye'ye uzun süredir gelmek istediğini ifade eden Perwer, ilk etapta bu teklife sıcak baktığını ifade etti. Hukuki durumu konusunda bir araştırma yapması gerektiğini ifade eden sanatçı, Türkiye'ye gelmesi konusunda durumu net bilmediğini belirtti. Nevruz Tertip Komitesi, ünlü sanatçının bu sıcak açıklamasından sonra programa Perwer'i de aldı. Şivan Perwer, 35 yıldır zorunlu olarak yurtdışında yaşıyor.

Başbakan Tayyip Erdoğan da, Diyarbakır gezisi sırasında "Türkiye tarihiyle barışamadı. Ne Şivan'lar, ne civanlar annelerinden ayrı kaldı" ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan'ın bu açıklaması Perwer'i davet olarak yorumlanmıştı.


Yeni Şafak

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*