Sivas, Abdullatif Şener için yola dökülüyor

  • Giriş : 02.06.2007 / 19:24:00

Sivas'taki sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, Abdüllatif Şener için yarın Ankara'ya gidecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sivas'taki sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, 22 Temmuz seçimlerinde milletvekili adayı olmayacağını açıklayan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'e destek vermek amacıyla yarın Ankara'ya gidecek.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odasından (TSO) yapılan yazılı açıklamada, bakan Şener'in milletvekili adayı olmayacağı ve aktif siyasetten çekileceği yönündeki açıklamalarının ardından kentteki sivil toplum örgütü temsilcilerinin bir araya geldiği belirtildi.

Yapılan bu toplantıda TSO başkanı Osman Yıldırım başkanlığında kentteki sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinden bir heyet oluşturulduğu, bu heyetin bakan Şener'i ziyaret etme kararı aldığı ifade edildi.

Heyetin yarın sabah saatlerinde bakan Şener'i ziyaret etmek üzere kara yoluyla Ankara'ya gideceği, öğle saatlerinde gerçekleştirilecek bu ziyarete İstanbul ve Ankara'daki Sivaslı dernek başkanlarının da katılacağı belirtildi.

Açıklamada, görüşlerine yer verilen TSO Başkanı Yıldırım da Bakan Şener'in kararının arkasında ve destekçisi olduklarını ifade etti. Bu arada, Sivasspor ikinci başkanı ve Sivas Belediyesinin AK Parti'li Meclis Üyesi Mehmet Oflaz, yaptığı açıklamada, Bakan Şener'in milletvekili adayı olmama kararını üzüntüyle karşıladıklarını söyledi.

Bakan Şener'in bu kararının ardından kendisinin de belediye meclis üyeliğinden istifa etme kararı aldığını belirten Oflaz, ''Sayın Abdüllatif Şener, Türkiye için önemli bir devlet adamıdır. Milletvekili adayı olmaması bizi üzüntüye boğmuştur. Sayın Şener, aktif siyasette yer almazsa bizim de siyasette yer almamızın bir anlamı yoktur'' dedi. Oflaz, pazartesi günü meclis üyeliğinden istifa ettiğine dair dilekçeyi ilgili birimlere sunacağını açıkladı.

SAMANYOLU

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious