Sivas, Beşiktaş'a hazırlanıyor

Sivas, Beşiktaş'a hazırlanıyor.14914
  • Giriş : 04.04.2008 / 15:25:00
  • Güncelleme : 04.04.2008 / 15:39:16

Sivas'ta, esnaf, Beşiktaş maçı öncesinde iş yerlerine Sivasspor bayrağı asacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sivas Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, yaptığı yazılı açıklamada, Sivasspor-Beşiktaş karşılaşması öncesinde esnaflardan iş yerlerine Sivasspor bayrağı asmalarını istediğini bildirdi.

Birlik olarak takıma destek vermek amacıyla oda binasına büyük bir Sivasspor bayrağı astıklarını ifade eden Köksal, kentteki esnaf ve sanatkarların da iş yerlerine bayrak asarak takımlarını destekleyeceklerini belirtti.

Türkcell Süper Lig'de Sivasspor'un, Beşiktaş ile yapacağı karşılaşmayı kazanarak şampiyonluk yolunda önemli bir engeli aşmasını beklediklerini vurgulayan Köksal, Sivasspor'un bu yıl gösterdiği başarının tüm Sivas halkını olduğu kadar esnaf ve sanatkarı da mutlu ettiğini kaydetti.

Sivasspor'un imkansızlıklara rağmen ilk sıralarda yer alması ve büyük takımlarla zirve yarışında bulunmasının kendilerini gururlandırdığını belirten Köksal, ''Sivasspor bugün Sivas'ımızın adını herkese sıkça duyuran en önemli markamızdır. Sivasspor ile yaptığımız tanıtım bizler için, ilimiz için çok önemlidir. Sivasspor'umuz Sivas'ın tanıtımına yaptığı katkının yanı sıra, şehrimiz açısından da büyük bir girdi sağlamaktadır. Adeta bacasız bir fabrika konumunda olan Sivasspor'un Turkcell Süper Lig'de mücadele etmesi Sivas'a faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarımız açısından da bir kazanç kapısı olmuştur'' dedi.

Birlik olarak özellikle hafta sonunda yapılacak Sivasspor-Beşiktaş karşılaşmasını önemsediklerini vurgulayan Köksal, açıklamasını şöyle tamamladı:

''Bu amaçla Sivasspor-Beşiktaş karşılaşması öncesinde hem takımımıza moral vermek, hem de takımımıza şampiyonluk havası yaşatmak amacıyla tüm esnaf ve sanatkarımızın iş yerlerine bayrak asmalarını istiyoruz. Anadolu'dan çıkan ve büyük mücadelelerle şampiyonluk yolunda önemli mesafeler kateden takımıza sahip çıkmak ve onlara moral vermek amacıyla herkesin en azından iş yerinin önüne, evinin penceresine, balkonuna ve çevresine Sivas sporumuzun bayrağını asarak şampiyonluk yolunda destek vermesini arzu ediyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious