Sivas, Cimbom'a sinyal verdi

Sivas, Cimbom'a sinyal verdi.14983
  • Giriş : 26.12.2008 / 22:07:00

Mehmet Yıldız Galatasaray'a doğru. Başkan Mecnun Odyakmaz, 'G.Saray ciddi teklif sundu, şartlar oluşursa iş biter' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Turkcell Süper Lig'de ilk yarıyı lider tamamlayan Sivasspor'da, kulüp başkanı Mecnun Odyakmaz, Mehmet Yıldız'ı renklerine katmak isteyen Galatasaraylı yöneticilere, koşulların sağlanması durumunda bu transferin gerçekleşebileceğini bildirdiklerini söyledi.

Mecnun Odyakmaz, İzmir Sivaslılar Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Vakfı'nın Altınbalık Restoran'da düzenlediği ''Gönülden Eğitim, Dostluk ve Dayanışma Gecesi''ne katıldı.

Odyakmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, transfer döneminde, Sivasspor'un kazandığı başarıları daha ileriye taşımak amacıyla çalışmalar yapacaklarını dile getirdi.

Sivassporlu oyunculara yönelik transfer önerilerinde bulunulduğu yönünde basında çok sayıda haberin yer aldığını hatırlatan Odyakmaz, ''Ancak çok ciddi tekliflerin, yazılanlara göre çok sınırlı kaldığını görüyoruz. Bugünlerde Mehmet Yıldız'ın transferi gündemde ve çok sayıda takımla ismi anıldı ve yazıldı. Galatasaray'dan başka çok ciddi teklifte bulunan takım yok'' dedi.

Mehmet Yıldız'ın Sivasspor için çok önemli bir oyuncu olduğunu, Sivaslılar'ın bu oyuncuyu ailelerinin bir bireyi gibi gördüklerini ve kentin fahri hemşehrisi de ilan edildiğini vurgulayan Odyakmaz, şunları kaydetti:

''Galatasaray Kulübü ile yetkili arkadaşlarımız görüştüler. Galatasaraylı yöneticiler, Mehmet Yıldız ile ilgilenebileceklerini söylediler. Biz de şartlar uygun olursa Mehmet Yıldız ile yollarımızı ayırabileceğimizi söyledik. Mehmet Yıldız'ın da mutlu edilmesini istiyoruz. Bunlar sağlanabilirse hem Sivasspor'un hem Mehmet Yıldız'ın beklentileri gerçekleşirse, bu transferin gerçekleşebileceği beyanında bulunduk. Yarın İstanbul'da Mehmet Yıldız ile görüşeceğim. Hafta sonunda Galatasaray ile yeniden görüşeceğiz. Aşama kaydedilebileceğimizi düşünüyorum.''

Mehmet Yıldız'a karşılık Sivasspor'un olanakları geliştirebilecek düzeyde ekonomik bir öneri beklediklerini ifade eden Odyakmaz, ekonomik beklentinin yanında oyuncu takasına da sıcak bakabileceklerini kaydetti.

İZMİR

Sivasspor'un başarısında istikrarlı bir yönetim ve teknik heyetin payının büyük olduğunu belirten Odyakmaz, İzmir takımları için de şunları söyledi:

''İzmir'in köklü takımları var. Büyük başarılara imza atmış kulüpleri var. Son yıllardaki Süper Lig'de yer alamamalarının istikrarlı yönetim eksikliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Bir başkana güvenip, ona destek vererek oluşturulacak iyi bir takımla İzmir takımlarından birinin Süper Lig'de yer alacağını düşünüyorum.''

İzmir'deki Sivaslılar'ın, Sivasspor'un İkinci Lig'de mücadele ettiği dönemde takımlarını yalnız bırakmadıklarını da ifade eden Odyakmaz, ''Geceye katılarak onlara teşekkür etmek istedim. İkinci Lig'de hem Alsancak'ta hem de Atatürk Stadı'nda yaptığımız maçlarda bize destek oldular. Kendilerine teşekkür ediyorum'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*