Sivas 4 Eylül Sadyumu teftişte

Sivas 4 Eylül Sadyumu teftişte.16109
  • Giriş : 27.04.2009 / 20:39:00

Sivas 4 Eylül Sadyumu Şampiyonlar Ligi teftişene girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

UEFA delegesi David Petriashvili, Kayseri'deki Kadir Has Stadı'nın ardından Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren ve sezonu ilk 2 sırada tamamladığı takdirde Türkiye'yi Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek olan Sivasspor'un maçlarını oynadığı 4 Eylül Sadyumu'nda da incelemelerde bulundu.

Ligde son 5 haftaya 60 puanla lider olarak giren ve sezonu ilk iki sırada tamamladığı takdirde Türkiye'yi Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek olan Sivasspor'un maçlarını oynadığı Sivas 4 Eylül Stadyumu, UEFA'nın denetiminden geçti.

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) Stadyum ve Güvenlik Müdürü Cenk Cem ile birlikte stadyuma gelen UEFA Delegesi David Petriashvili, stadyumu inceledi. Sivasspor'un bu sezon başında UEFA İntertoto Kupası'nda yaptığı maçlar nedeniyle UEFA kriterlerine uygun hale getirilen stadyumu gezen Petriashvili, Sivasspor Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Koordinatörü Faruk Taşseten ile diğer kulüp yetkililerinden stadyum hakkında bilgi aldı.

Stadyumun çeşitli bölümlerinin fotoğrafını da çeken Petriashvili, stadyum hakkında notlar tuttu. TFF Stadyum ve Güvenlik Müdürü Cenk Cem, TFF ve UEFA arasında yapılan görüşmeler neticesinde, her sene yeni sezon öncesinde yapılan hazırlıklarla ilgili stadyumlarda geziler yaptıklarını, bu çerçevede 2009-2010 sezonu öncesinde 4 Eylül Stadyumu'nu ziyaret ettiklerini söyledi.

Sivasspor'un şampiyon olması halinde direk Şampiyonlar Ligi grup maçlarında oynayabilme ihtimali olduğunu ifade eden Cem, bu nedenle UEFA Delegesi Petriashvili'nin, Şampiyonlar Ligi ya da UEFA Kupası'nda Türkiye'yi temsil etme ihtimali bulunan kırmızı-beyazlı ekibin maçlarını oynadığı stadyumu incelediğini kaydetti.

Sivasspor'u takip edip etmediği sorulan Petriashvili, Gürcistan vatandaşı olduğunu, komşu ülke Türkiye'de görevlendirilmesinden dolayı Türk futbolunu yakından takip ettiğini söyledi. Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda oynanacak olan UEFA Kupası final maçında da görev alacağını söyleyen Petriashvili, bir Futbol adamı olarak Sivasspor'u da yakından takip ettiğini, Sivasspor'un Şampiyonlar Ligi'ne ilk defa katılmasının, kırmızı-beyazlı ekip için çok önemli bir düzey olacağını kaydetti.

Sivasspor Yönetim Kurulu üyesi Faruk Taşseten ise incelemelerle ilgili olarak,"Bize zaten ön raporlar göndermişlerdi. Bizim stadımızın uygun olup olmadığına dair zaten daha önce Futbol Federasyonu tarafından kontrol edilmişti. Birkaç düzenlemelerle inşallah burada, stadımızda oynamak istiyoruz. Sivas seyircisine bu mutluluğu yaşatmak istiyoruz."dedi. Stadyumda çok önemli noksanlıklar olmadığını ifade eden Taşseten, "Park sahalarında ve bir takım yerlerde uygulamalar yapılacak ve VİP tribününün genişletilmesi var Şampiyonlar Ligi ile ilgili. Başka bir eksiğimiz yoktur. Zaten Gençlerbirliği maçının ardından zemin tamamen kaldırılacak, biz bu çimi yenileyeceğiz, aynı zamanda yerden ısıtma yapıyoruz, yerden ısıtmayı da doğalgaza uyarlayacağız" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*