Sivas Akıncılar yasa boğuldu

Sivas Akıncılar yasa boğuldu.14797
  • Giriş : 13.11.2008 / 20:28:00

İstanbul'daki düğünden dönenleri taşıyan aracın Tokat'ın Niksar ilçesinde, yuvarlanması sonucu hayatını kaybeden 7 kişiden 3'ünün kimliği daha kimliği belli oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Erbaa-Niksar arasındaki D-100 kara yolunda, Gürçeşme beldesi yakınlarında kapalı minibüsün Elçideresi köprüsünden devrilmesi sonucu meydana gelen kazada yaşamını yitiren 7 kişiden kimliği belirlenemeyen 2 kişinin Edanur Minnetoğlu (9) ve Fatma Minnetoğlu (4) olduğu tespit edildi.

Bu arada daha önce kazada yaşamını yitirdiği bildirilen Aynur İnan'ın kimliğinin, kazada ölen annesi Mevlüde İnan'da olduğu için karışıklık yaşandığı, Kayseri'de üniversite öğrencisi olduğu öğrenilen Aynur İnan'ın kaza yapan araçta bulunmadığı kaydedildi.

Kazada ölen kişilerden birinin de Hidayet Minnetoğlu (15) olduğunun anlaşıldığı belirtildi.

Kazada yaralanan ve Tokat Dr. Cevdet Aykan Devlet Hastanesi'ne sevk edilen kişinin ise Nurcan Minnetoğlu (35) olduğu belirlendi. Minnetoğlu'nun tedavisinin sürdüğü kaydedildi.

Niksar Kaymakamı Uğur Turan, yaptığı açıklamada, araçtakilerin sürücü Bekir Minnetoğlu'nun İstanbul'daki kızının düğün töreninden Sivas'ın Akıncılar ilçesine döndüklerini belirterek, ''Aracın Elçideresi köprüsünden aşağıya doğru uçması sonucu 7 vatandaşımızı kaybettik. Allah böyle bir acıyı bir daha göstermesin'' dedi.

Bu arada kazada hayatını kaybedenlerin yakınları, cenazelerin kaldırıldığı Niksar Devlet Hastanesine geldi. Burada ailenin bazı yakınlarının sinir krizi geçirdikleri görüldü. Cenazelerin işlemlerin ardından toprağa verilmek üzere yakınlarına teslim edileceği bildirildi.

Bekir Minnetoğlu'nun (46) kullandığı 58 SC 425 plakalı kapalı minibüsün, sabah saatlerinde, Erbaa-Niksar arasındaki D-100 kara yolunun Gürçeşme beldesi yakınlarındaki Elçideresi köprüsünden devrilmesi sonucu sürücü Bekir Minnetoğlu ile araçta bulunan Aynur Minnetoğlu (45), Mevlüde İnan (47), Melik İnan (24), Edanur Minnetoğlu (9), Fatma Minnetoğlu (4) ve Hidayet Minnetoğlu ölmüş, Nurcan Minnetoğlu ise yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*