Sivas maçı tekrar edilecek mi?

Sivas maçı tekrar edilecek mi?.13948
  • Giriş : 28.01.2009 / 22:05:00

MHK, Galatasay-Sivasspor maçının tekrar edilip edilmeyeceğini görüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Turkcell Süper Lig'de Sivasspor ile Galatasaray arasında yapılan maç sonrasında sarı kırmızılı kulübün "kural hatası" itirazını değerlendiren MHK, maçın tekrarına gerek olmadığı görüşüne varırken, konuyla ilgili nihai kararın TFF tarafından Salı günü verileceği belirtildi!

Galatasaray'ın deplasmanda Sivasspor'a 2-0 mağlup olduğu maçta Ümit Karan'ın kırmızı kart gördüğü pozisyon sonrasında top Galatasaraylı futbolcuların ayağındaydı ve sarı kırmızılılar atağa kalkmıştı. Hakem Yunus Yıldırım ise düdüğünü çalıp oyunu durdurmuş ve Karan'a kartını göstermişti. Ardındansa Sivasspor oyuna Karan'ın atıldığı yerden başlamıştı. Sarı kırmızılı oyuncuların itiraz edip topun kendilerinde olduğunu söylemesi üzerine ise Yıldırım'ın, "Ben teknik faul verdim" cevabını verdiği öne sürülmüştü.

Bu nedenle de pozisyonun kural hatası olduğu öne sürülmüş ve G.Saray buradan yola çıkarak Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunmuştu. Sarı kırmızılı yönetimin Yıldırım'ın hava atışı yerine Sivasspor lehine endirek serbest vuruşla oyunu başlatması nedeniyle bu başvuru yaptığı ve maçın tekrarını istediği öğrenilmişti.

Galatasaray Kulübü Futbol Şubesi Üyesi Haldun Üstünel de yaptığı açıklamada, Sivasspor maçında kural hatası olduğu için TFF'ye başvurduklarını söylemişti.

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu, Sivasspor-Galatasaray maçının tekrarına gerek olamadığı görüşüne vardı. Konuyla ilgili nihai kararı ise Türkiye Futbol Federasyonu Salı günü verecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*