Sivas maçında 3 gol atan Arda taktiği Hakan'dan almış

Sivas maçında 3 gol atan Arda taktiği Hakan'dan almış.12514
  • Giriş : 05.05.2008 / 23:35:00

Sivasspor ağlarını 3 kez havalandıran Arda Turan, attığı goller hakkında bir itirafta bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sivasspor'a attığı 3 golle maçın kahramanlarından biri olan Arda Turan, taktiği Hakan Şükür'den aldığını söyledi.

Karşılaşmanın ilk yarısında bir taç atışı sırasında kenara gelen Arda'nın yanına yaklaşan Hakan Şükür, yıldız futbolcuyu uyardı. Maçtan sonra açıklamada bulunan Arda, "Hakan abi, kenara geldiğim bir sırada yanıma yaklaşıp, 'Arda, çok kenarda oynuyorsun, ceza sahası içine hiç girmiyorsun. Birazcık içeriye gir, gol atarsın.' uyarısında bulundu.

Hakan abinin uyarısının akabinde sözünü dinledim ve daha çok içeriye girdim. Bu da üç gol atmamı sağladı. Hakan abiye uyarısından dolayı teşekkür ediyorum. Attığım gollerin taktiğini Hakan Şükür vermiştir." açıklamasında bulundu. Bu arada Sivasspor'u çekişmeli geçen maçın sonunda 5-3 mağlup edip şampiyonluk yolunda bir engeli daha aşan Galatasaraylı futbolcular, bitiş düdüğüyle birlikte büyük sevinç yaşadı.

Sahada sarmaş dolaş galibiyeti kutlayan Sarı-Kırmızılıların mutluluğu soyunma odasında da sürdü. Başkan Adnan Polat'ın tebrik için gittiği soyunma odasında bütün futbolcular hep bir ağızdan '50 bin dolar' diye tezahürat yaptı. Arda Turan, bunun kendi aralarında bir espri olduğunu, G.Saray bu şartlarda şampiyonluğa giderken paradan söz etmelerinin mümkün olmadığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious