Sivas polisini alarma geçiren otobüs

Sivas polisini alarma geçiren otobüs.11338
  • Giriş : 19.12.2008 / 10:12:00

Sivas'ta içinde çeşitli kablolar bulunan iki otobüs polisi alarma geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Otobüslerin park ettiği sokağı trafiğe kapatan polislerin incelemesi sonucunda araçların soğuk iklim koşullarında çalışma testlerini yapmak üzere kente geldiği anlaşılınca rahat bir nefes alındı.

İl merkezinde akşam saatlerinde orduevi ile jandarma sosyal tesislerinin arasında yer alan Meçhul Asker Sokak üzerinde iki otobüsün dış yüzeyinde ve içinde kablolar bulunduğu ihbarı yapıldı. İhbar üzerine polis ekipleri alarma geçti. Otobüslerin bulunduğu sokağın üzerinde askeri yerleşim olması nedeniyle sokak araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Bu sırada polis telsizlerinden araçlara kesinlikle yaklaşılmaması konusunda anonslar yapıldı.

Polis, otobüs şoförlerinden Recep Balıkçı'ya ulaşarak araçların üzerindeki düzenek konusunda bilgi aldı. Otobüslerin üzerinde bulunan kabloların yurtdışına ihracaat için üretilen soğuk hava testi amacıyla yerleştirildiği ve otobüslerin 2 gün Sivas'ta kalacağı bilgisine ulaşıldı. Şoför Recep Balıkçı, “Bu duruma biz de şaşırdık, ilk defa böyle bir şey oluyor” dedi. Polis otobüslerde inceleme yaptıktan sonra olay yerinden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*