Sivas ve BJK ne istiyor?

Sivas ve BJK ne istiyor?.15597
  • Giriş : 25.04.2008 / 09:42:00

G.Saray-F.Bahçe kapışıyor. Sivasspor ve Beşiktaş derbide ne istiyor? Sivas Başkanı Mecnun Odyakmaz ve Beşiktaş Menaceri Sinan Engin derbide istedikleri sonucu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mecnun Odyakmaz: "Beraberlik bize uyar. Çünkü bir sonraki hafta Galatasaray'ı yenip üzerine çıkabiliriz. Son hafta da Fenerbahçe, Trabzon'a takılırsa..." Sinan Engin: "Yeter ki, berabere bitmesin. Çünkü bu, işimize gelmez. Kimin kazanacağına gelince... Kim kazanırsa kazansın, bize ne!"

Mecnun Odyakmaz: 'Bizim için beraberlik'
Pusuda bekliyorlar...


Sezon başından bu yana hep ‘düşüşe geçecekleri gün’ beklendi. Düşmediler... 32. haftaya girilirken, lider Fenerbahçe ve ikinci Galatasaray kadar maç (21) kazandılar.. Ve 70 puanlı iki devden 3 puan geride, hâlâ şampiyonluk yarışına devam ediyorlar. Pusudalar, İstanbul ekiplerinin yapacağı küçük bir hatayı bekliyorlar. Ali Sami Yen’de oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisini iple çekiyorlar, çünkü bu kritik maç, onların hesaplarını da yakından ilgilendiriyor.

İnce hesaplar yapıldı

Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz’a ‘derbide ne olsun istersiniz’ diye sorduk. İşte yanıtı: “Bizim için en iyi sonuç, beraberlik... Çünkü bir sonraki hafta Galatasaray ile oynayacağız. Galatasaray’ı yenip, üzerine çıkabiliriz. Üstelik, Fenerbahçe’nin de derbide 1 puan kaybettiğini düşünürsek... Onlar da son hafta Trabzon’a gidecekler. Bu şartlarda bütün maçlarımızı kazanırsak, mutlu sona ulaşırız.”

Sinan Engin: 'Bir takım kazanmalı'
İlk 3’e girmeleri şart

Tarihi boyunca olduğu gibi, bu sezona da ‘şampiyonluk’ parolasıyla girdiler. Ancak bazen hakem hatalarıyla, bazen de kötü oynayarak kaybettiler ve bitime 3 maç kala matematiksel olarak şansları var olsa bile, yarışın hayli uzağındalar. Türkiye Kupası’ndan da elendikleri için gelecek sezon Avrupa’ya gitme ihtimalleri riske girdi. Şampiyonlar Ligi ya da UEFA Kupası vizesi alabilmeleri için ligi ilk 3’te bitirmeleri şart. İşte bu nedenle, onların da derbiden beklentileri var.

‘Konumumuz gereği...’

Beşiktaş Genel Menaceri Sinan Engin’e ‘Derbiden hangi sonucun çıkmasını istersiniz’ sorusunu yönelttik. Cevabı aynen şöyle: “Konumumuz gereği, derbinin berabere bitmesi hiç işimize gelmez. Kimin kazanacağına gelince... Açıkçası, kim kazanırsa kazansın, bizi ilgilendirmez. Sadece beraberlik olmasın. Biri kazanır, diğeri kaybederse, bizim de kalan maçlarımızı kazanıp ligi daha üstte bitirme şansımız olur.”

FANATİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious