Sivas'da şehidinin kızına özel ilgi

Sivas'da şehidinin kızına özel ilgi.15897
  • Giriş : 13.10.2008 / 09:46:00

Erdoğan, Sivas'ta açılışa katıldı. Erdoğan, protokole oturmadan önce Aktütün baskınında şehit düşen Bahattin Erturhan'ın ailesiyle yakından ilgilendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Tayyip Erdoğan, Sivas'ta açılışa katıldı. Erdoğan, protokole oturmadan önce Aktütün baskınında şehit düşen Jandarma Çavuş Bahattin Erturhan'ın ailesiyle yakından ilgilendi.

Baba ve annesinin yanı sıra şehidin eşi Fatma Erturhan'la sohbet etti. Başsağlığı dileyen Erdoğan, şehidin 2,5 yaşındaki kızı Sılanur'u bir süre sevdi. Emine Erdoğan, Sılanur'u kucağına alarak birlikte oturdu.

Şehit kızına yakın ilgi

Tören alanına eşi Emine Erdoğan'la birlikte gelen Başbakan Erdoğan, yerine oturmadan önce Aktütün Karakolu'nda şehit olan Uzman Çavuş Bahattin Erturhan'ın ailesinin yanına gitti. Erdoğan çifti, Baba Mehmet Erturhan, anne İsmihan Erturhan ve şehidin eşi Fatma Erturhan ile bir süre sohbet etti. Aileye başsağlığı dileyen Erdoğan, şehit uzman çavuşun 2,5 yaşındaki kızı Sılanur'la yakından ilgilendi. Emine Erdoğan, daha sonra Sılanur'u kucağına alarak protokoldeki yerine oturdu. Burada Sılanur'u bir süre seven Erdoğan çifti, küçük kıza oyuncak bebek hediye etti. bu TOKİ tarafından yaptırılan 24 derslikli okula Şehit Uzman Çavuş Erturhan'ın adı verilirken, Erdoğan törenin sonunda şehidin eşi ve babasına berat verdi.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*