Sivas'ın BBP'li Başkanı göreve başladı

Sivas'ın BBP'li Başkanı göreve başladı.7004
  • Giriş : 02.04.2009 / 22:31:00

'Türk siyasi tarihinin en dramatik ve en hazin seçimlerini geride bıraktık'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sivas Belediye Başkanı seçilen Büyük Birlik Partisi'nden (BBP) Doğan Ürgüp, mazbatasını alarak görevine resmen başladı. AK Parti'li Belediye Başkanı Sami Aydın'dan görevi devralan Ürgüp, "Kaybımız, acımız ve kederimiz büyüktür" dedi.

Bugün öğle saatlerinde Sivas Adliyesi'ne gelen yeni başkan Doğan Ürgüp, 1. Merkez seçim Başkanı Hakime Birsen Sarıaslan Zıraman'dan mazbatasını aldı. Burada kısa bır açıklama yapan Doğan Ürgüp, beraberindekilerle birlikte daha sonra Sivas Belediyesi'ne geçti. Burada AK Parti'li Belediye Başkanı Sami Aydın tarafından karşılanan Doğan Ürgüp, görevi devraldı. Birlik ve beraberlik mesajları veren eski ve yeni başkanlardan ilk konuşan Sami Aydın, kendisine ihtiyaç duyulması halinde Sivas için tecrübelerini paylaşacağını belirterek, "Sivas halkının teveccühüyle çok değerli arkadaşımız Doğan Ürgüp bey Sivas Belediye Başkanlığı'na getirildi. Tabii ki bir Sivaslı olarak şehrimizde görev yapan ve burada yaşayan birisi olarak sayın Ürgüp bundan sonra benim de yani Sami Aydın'ın da başkanıdır. Kendisine ihtiyaç duyduğu zaman destek olacağımı belirtmek isterim" dedi.

Doğan Ürgüp ise, Türk siyasi tarihinin en dramatik ve en hazin seçimlerini geride bıraktıklarını belirterek, "Elim bir kaza sonucu aramızda ayrılan büyük dava ve gönül adamı genel başkanımız, liderimiz, hemşehrmiz, canımız Muhsin Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarına Allah'tan rahmet diliyorum. Onlar sonsuzluğun sahibine ulaşmıştır. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Nur içinde uyusunlar. Yüce Türk milletine, Sivaslı hemşehrilerime, kederli ailelerine ve çalışma arkadaşlarına sabırlar diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun. Kaybımız, acımız ve kederimiz büyüktür. Ender yetişen bir devlet ve siyaset adamını yitirmenin de ötesi can dostumuzu, başkanımızı kaybettik. O artık şehitlerimizin şehit başkanı mertebesine ulaşmıştır. Şehitler başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, hayal ettiği büyük birliği vefatı ile sağlamayı başarmış; bütün siyasi görüşleri, inanç gruplarını, birlik ve beraberlik iklimine sokarak dünyasını değiştirmiştir. İlkeleri, prensipleri, dürüstlüğü, millet, devlet, vatan, bayrak sevdası ile yaşadığı ömrümde dersler çıkaracağımız yüklü mirası bizlere bırakarak gitmiştir. Şimdi bize düşen onun gösterdiği, bize öğrettiği erdemli yoldan kara sevdalısı olduğu Sivas'a ve vefakar hemşehrilerine en iyi şekilde hizmet etmektir" diye konuştu.

Devir teslim törenine katılan merhum BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ'ın eşi Meryem Üstündağ'ın hayli bitkin olduğu gözlemlendi. Belediye birasına dev Türk Bayrağı ve BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun posterinin asılması ise dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*