Sivaslılar geleneksel piknikte buluştu

Sivaslılar geleneksel piknikte buluştu.18319
  • Giriş : 16.06.2009 / 10:29:00

Sivaslılar Vakfı’nın düzenlediği Kır Gezisi pazar günü Ümraniye Alemdağ Nişantepe’de yapıldı. Yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı pikniğe, ilgi büyüktü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sabah erken saatlerde başlayan kır gezisine Sivaslılar bir araya gelmenin coşkusunu geç saatlere kadar sürdürdüler. Çekilen halaylar, söylenen türküler öğle saatlerine kadar devam etti.Alemdağ piknik alanında gerçekleşen etkinlikte Sivaslılar Vakfı Başkanı Muhsin Kaya konuşmasında “geleneksel hale gelen pikniklerinin büyük bir neşe içinde yapıldığını, anadolu insanının yardımlaşması, kaynaşması ve misafirperverlik gibi özelliklerini, büyük ve küçüklerin tanışarak kültürüne sahip çıkması bu tür etkinliklerle oluyor. Bütün katılımcılara teşekkür ediyorum.” dedi.

Yapılan konuşmalar ardından öğleden sonrada hava sıcaklığının etkisine rağmen Sivaslılar halay çekerek coşkularını devam ettirdiler. Folklor gösterisi, ortaoyunları, çekilişler ve Sivaslı sanatçıların katıldığı piknikte katılımcılar doyasıya eğlendi

Kır gezisine; BBP Genel Başkan Yardımcısı Osman Tüfekçi, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, BBP İstanbul İl Başkan Yardımcıları Cemal Sorgucu ve Mehmet Akın, Ümraniye İlçe Müftüsü İzani Turan, Sakarya İli Hendek İlçesi Müftüsü Şükrü Balkan, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel ve birçok dernek başkanları ve sivil toplum kuruluşları katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*