Sivas'ta suç örgütü üyesi 19 kişi yakalandı

  • Giriş : 30.04.2007 / 00:00:00

Sivas’ta, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve ruhsatsız silah kaçakçılığı ve uyuşturucu madde ticareti yaptıkları iddiasıyla 9 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bir kişinin firari olduğu olayla ilgili bir kişinin de halen cezaevinde bulunduğu bildirildi.

Sivas Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, yapılan istihbari bilgiler doğrultusunda bugün bir operasyon düzenledi. 3 ay boyunca yapılan takip sonucu gerçekleştirilen operasyonda Suşehri, Akıncılar ilçeleri ile Değirmendere beldesinde faaliyet gösterdiği tespit edilen suç örgütü çökertildi.

Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve örgüt adına faaliyette bulunarak ruhsatsız silah kaçakçılığı ve uyuşturucu madde ticareti yaptıkları iddiasıyla örgütün lideri olduğu belirlenen D.D. Trabzon’da, örgüt üyesi İ.Y, R.K, Ö.Ö, C.Ö, O.S, S.P, G.D. ve M.M. isimli şahıslar Suşehri, Akıncılar ilçeleri ile Değirmendere beldesinde gözaltına alındı. Y.Y. isimli şahsın ise 2007 yılı içerisinde uyuşturucu madde suçundan tutuklanarak Sivas Kapalı Cezaevine teslim edildiği bildirildi. Firarda olan O.K’nın da aranmasına devam ediliyor. Olayda adı geçen şahısların ev, işyeri ve üst aramalarından ise 10 adet el yapımı tabanca, 13 adet tabanca şarjörü, 4 adet av tüfeği, 20 adet G3 piyade çekirdeği, 449 adet çeşitli çaplarda boş kovan, 47 adet çeşitli çaplarda fişek, 152 adet av fişeği, 1 adet silah mekanizması, 2 adet silah yapımında kullanılan gövde kalıbı, 1 adet silah sürgü kalıbı, 3 adet silah sürgüsü, 1 adet 6.35 mm çaplı silah gövdesi, 10 kilo kurşun bilye, 2 adet sustalı bıçak, 6 adet 9 milimetre çaplı kuru sıkı tabancaya ait fişek, silah yapımında kullanılan çeşitli aletler, 1 adet tarihi eser olduğu değerlendirilen geyik heykeli, 14 adet tarihi eser olduğu değerlendirilen heykelcikler ve 170 gram uyuşturucu madde ele geçirildi.

Olayla ilgili gözaltına alınan şahıslar bugün haklarında hazırlanan tahkikat evrakı ile birlikte Suşehri Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious