Sivasspor: Döve döve kazandılar!

Sivasspor: Döve döve kazandılar!.14914
  • Giriş : 15.12.2007 / 15:22:00

Sivasspor Kulübü Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, Galatasaray, kalecimiz Akın'ı, hakemin büyük toleransı ile döve döve maçı alarak liderlik koltuğuna oturmuştur dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ünsal, yaptığı yazılı açıklamada, lider olarak Galatasaray deplasmanına giderken iki korkularının olduğunu, bunlardan birincisinin 9. haftada lider olarak Konyaspor deplasmanına gidip orada 3 sakat verdikleri gibi şanssız sakatlıklar yaşamak, diğerinin ise teknik direktörler Bülent Uygun'un kastettiği ''ağabeylerin hakemleri'' olduğunu belirtti.

Maçın ilk dakikalarında futbolcularının yaşadığı sakatlıklar oyun planlarını alt üst ederken, Galatasaray'ın ekmeğine yağ sürdüğünü ifade eden Ünsal, ''İki as futbolcumuzu oyunun hemen başında kaybederek mecburi değişiklikler yapmamıza rağtık. Fakat 90 dakika boyunca Sivasspor'un lidere yakışır bir şekilde Futbol oynadığını izleyen herkes kabul etmiştir'' dedi. Ünsal, şunları kaydetti:

''İkinci korkumuz olan hakemlere gelince, teknik direktörümüz Bülent Uygun'u bu konuda yaptığı açıklamalardan dolayı yönetim kurulu olarak sonuna kadar destekliyoruz. Sivasspor'un başarısını değil, daha çok Bülent Uygun'un mucizesini içlerine sindiremeyen, hayatlarında başarıyı yakalayamayan kimi televizyonlarda yorumcu, kimi gazetelerde Futbol yazarlığı yapan eski antrenörler, sizce bizim kısıtlı imkanlarımıza rağmen Bülent Uygun'un yakaladığı bu başarı küçümsenebilir mi? Siz eski teknik adamlar olarak Bülent Uygun'u kıskanacağınıza onun bu başarıyı nasıl ve hangi şartlarda yakaladığını araştırırsanız sizin için çok daha faydalı olmaz mı?''

BÜLENT YILDIRIM'A TEPKİ

Maçın hakemi Bülent Yıldırım'ı da eleştiren Ünsal, ''Şimdi siz kalkıp da 'Sahada, Bülent Uygun'un bahsettiği ağabeyler değil Galatasaray'ın genç futbolcuları vardı' derseniz, yine Bülent Uygun'un maçtan sonra söylediği 'Mevzubahis olan 4 büyüklerse gerisi teferruattır' lafını doğrulamış olursunuz'' dedi.

Yıldırım'ın müsabaka esnasında tüm avantajlarını Galatasaray'a tanıdığını ileri süren Ünsal, ''Bu da yetmezmiş gibi futbolcularımıza da hakaret etmiş, milli futbolcumuz Hayrettin Yerlikaya'ya da kargaları bile güldürecek olan sarı kartı gösterirken galiz bir şekilde küfür etmiştir'' diye konuştu.

Bu arada Sivasspor'da futbolculara teknik direktör Bülent Uygun tarafından 2 gün izin verildi. Pazartesi günü kulüp tesislerinde toplanacak olan kırmızı-beyazlı ekip, gelecek hafta sahasında oynayacağı Gençlerbirliği karşılaşmasının hazırlıklarına başlayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious