Sivasspor faturayı basına kesti

Sivasspor faturayı basına kesti.14029
  • Giriş : 28.01.2008 / 18:37:00

Sivasspor'un kendi sahasında Fenerbahçe karşısında aldığı farklı mağlubiyetin faturası basına kesildi. İlk tepki olarak da antrenmanlar basına kapatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sivasspor'un kendi sahasında Fenerbahçe karşısında aldığı farklı mağlubiyetin faturası basına kesildi. Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, Fenerbahçe maçı öncesi maç gününe kadar tesislerin basına açık olmasının hata olduğunu belirterek, "Bundan sonra tesisler basına kapatıldı. Artık antrenmanlarımız sadece haftanın belirli günleri basına açık olacak" dedi.
Konu ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, ilk olarak Fenerbahçe'yi kutlayarak, "Bu sezon sahamızda bizi ilk kez mağlup etme başarısını gösteren Fenerbahçe'yi tebrik ediyor ve kendilerine Şampiyonlar Ligi'nde başarılar diliyorum" dedi.

Fenerbahçe maçı öncesi maç gününe kadar tesislerin basın mensuplarına açık olmasının hata olduğunu söyleyen Ünsal, "Biz dünkü maça nasıl hazırlandık, nasıl geldik ve bu yenilgiyi nasıl aldık. Bunun değerlendirmesini çok ciddi
şekilde yapmamız gerekiyor. Fenerbahçe maçından 8-9 gün önce Sivas'a bir gazeteci akını başladı. Özellikle ulasal medyamızdan ve yazılı basın organlarımızın temsilcileri Sivas'a gelmeye başladılar. Sivas'ta çeşitli röportajlar ve programlar yapılmaya başlandı. Çünkü Sivasspor liderdi ve Fenerbahçe gibi büyük bir takım Sivas'a geliyordu. Neredeyse yılın maçı gibi bakılıyordu ve gündeme öyle getirildi.

İstanbul'dan, Ankara'dan kalkıp gelen arkadaşlarımızı kulüp kapısından geri çevirmek öncelikle benim zoruma giderdi. Bundan dolayı bir serbestlik tanıdık. Netice olarak da kapılarımızı açmaya karar verdik. Çünkü yüklendiğimiz misyon çok önemliydi. Sivas'ın tanıtımı çok önemliydi. Bu da bizim büyük bir fırsattı diye düşündük. Maç öncesi böyle şeyler olmaması gerekiyordu. Ama Sivas'ın tanıtımı da düşünerek buna katlandık. Futbolcularımızı da bu yönde motive etmeye çalıştık. Cumartesi günü saat 14.00'e kadar da kapılarımızı hiçbir medya kuruluşundaki ve gazeteci arkadaşımıza kapalı tutmadık. Bunlar oldu, bu bizim için de büyük bir tecrübe oldu.

Daha doğrusu olacağını da biliyorduk. Bunca sene gazeteciydik, neler olacağını tahmin ediyorduk. Takımı nasıl etkileyeceğini de biliyorduk. Olumsuz yönde etkisi olacaktı ve oldu da. Ama bundan sonra, bu günden bunu söyleme ihtiyacını duyuyorum, antrenmanlarımızı belirli günler hariç basına kapatacağız. Kapatmak da zorundayız. Çünkü artık gerçekten olmuyor" diye konuştu.

Fenerbahçe maçının hakemi Yunus Yıldırım'ı da eleştiren Ünsal, Yunus Yıldırım'ın maça hakim olamadığını, Fenerbahçe lehinde tavır tutunduğunu ve maçı Fenerbahçeli futbolcu Roberto Carlos'un yönettiğini ileri sürerek, "Karşılaşmayı Roberto Carlos mu, hakem Yunus Yıldırım mı yönetiyor belli değil. Birinci sarı kartı gösterdi, ikinci sarı kartta gözlerini Roberto Carlos'tan kaçırıyor ki aman beni görmesin diye. Böyle bir hakemlik olmaz. Hakemlik müessesesinin saygınlığını öncelikle hakemlerin kendileri korumalıdır" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe karşısında alınan mağlubiyetin Sivasspor'u liderlik ve şampiyonluk hedefinden uzaklaştırmadığının altını çizen Ünsal, "Daha ligin bitmesine 14 hafta var. 14 hafta yine biz liderliği ve şampiyonluğu kovalayacağız. Sonuna kadar da bu iddiamızı devam ettireceğiz" dedi.

Transfer çalışmaları ile ilgili de bilgi veren Basın Sözcüsü Ünsal, Brezilya'dan forvet oyuncu transfer ettiklerini belirterek, "2 yıldır hocamızın takip ettiği ama bir türlü alamadığımız uzun yıllar Hollanda, Rusya ve son olarak Ukranya'da top oynamış 27 yaşındaki Brezilyalı forvet Sergio Olivera'yı bugün itibariyla renklerimize kattık" dedi.

Açıklama sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Ünsal, Sivas'taki basın mensuplarının kulübe gelerek haber yapıp yapamayacakları sorusuna Ünsal, haftalık olarak program yapacaklarını ve izin verdikleri ölçüde antrenman görüntüsü çekebileceklerini söyledi.

İHA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious