Sivasspor futbolcu arıyor

Sivasspor futbolcu arıyor.22572
  • Giriş : 27.05.2008 / 14:11:00

Türkiye'yi İntertoto Kupası'nda temsil edecek Sivasspor, hem Avrupa kupası maçları, hem de lig maçları öncesinde kadrosunu güçlendirmek için Avrupa ülkelerinde futbolcu arıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yeni sezon öncesinde 2'si yabancı, 2'si yerli en az 4 futbolcuyu kadrosuna katmayı planlayan Sivasspor'da, teknik direktör Bülent Uygun ile antrenörler Esat Karaberberoğlu ve Sefer Yılmaz, takımın oyun sistemine ve kulübün bütçesine uygun futbolcuları tespit etmek üzere hem yurt içinde, hem de yurt dışında çalışmalara başladı.

Hem yabancı transferi, hem de gurbetçi futbolcuları tespit etmek üzere harekete geçen Uygun ve yardımcıları, Avrupa ülkelerine yöneldi.

Transfer çalışmaları kapsamında, Almanya, Hollanda, Fransa ve İngiltere'de futbolcu izleyen Sivasspor teknik heyeti, takımın oyun yapısına ve kulübün bütçesine uygun futbolcularla el sıkışmaya çalışıyor.

NOKTA TRANSFERLER YAPILACAK

Transfer çalışmaları ile ilgili AA muhabirinin görüştüğü antrenör Esat Karaberberoğlu, şu anda Almanya'da futbolcu izlediğini söyledi.

Teknik direktör Uygun'un da Fransa'da transfer çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Karaberberoğlu, antrenör Sefer Yılmaz'ın ise Fransa'da bazı futbolcuları izledikten sonra Türkiye'ye döndüğünü kaydetti.

Takıma faydalı olacak genç ve yetenekli isimleri belirlemeye çalıştıklarını belirten Karaberberoğlu, “Kendisini ispatlamış oyuncuların yer aldığı iyi bir kadroya sahibiz. Fazla transfere ihtiyacımız yok. Nokta transferler yapacağız” dedi.

Kendisinin şu ana kadar Almanya'da, aralarında gurbetçi oyuncuların da bulunduğu bazı futbolcuları izlediğini ifade eden Karaberberoğlu, izlediği oyuncuların transferi konusunda henüz karar vermediklerini söyledi.

Karaberberoğlu, takımın 9 Haziran'da Sivas'ta toplanarak yeni sezon hazırlıklarına başlayacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious