Sivasspor her zamanki gibi

Sivasspor her zamanki gibi.17082
  • Giriş : 19.01.2008 / 15:54:00

Sivasspor ilk yarısını 1-0 önde kapattığı maçın ikinci yarısında ikinci golü buldu ve daha sonrasında hem savunma kurgusu, hem kaleci Akın'ın başarısı ile haftayı lider kapattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Stat: ATATÜRK
Yayın: Yok
Saat: 13.30
Hakemler: Vedat Yüksel - H.Erman Ercan - Feridun Kara

İSTANBUL BLD. : 0
Hasagiç, Ekrem, Volkan, Aydın, Erman, İlyas, Kerim, Tjikuzu, Gökhan K., Cesario, Sertan

SİVASSPOR : 0
Akın, Abdurrahman, Saidi, Murat, İlhan, Musa, Devran, Sezer, Mohammed, Mehmet Yıldız, Cvetkov

Maça her iki taraf da hırslı ve atak başladı. Karşılıklı ataklar çok sayıda korner atılmasına neden oldu.

7. dakikada Abdurrahman'ın vuruşu dışarı gitti.

Sivasspor yüklendiği Belediye kalesinde 8. dakikada ilk tehlikeli atağını gerçekleştirdi...Mohammed Ali atağı sürdürdü vuruşunu yaptı ama başarılı olamadı...

Maçta ilk on beş dakika içinde hemen hemen tüm atakların soldan geliymesi dikkat çekti. İlk on beş dakika içinde 8 köye atışı kullanıldı.

12. dakikada İstanbul BLD'nin Beşiktaş'dan transfer ettiği İbrahim Akın Sivasspor'un kalesini uzaktan yokladı ama istediği gibi bir vuruş olmadı...

16. Dakikada İbrahim Akın'ın sert vuruşunda seyirciler gol diye ayağa kalkmıştı ki kaleci Akın müthiş bir refleksle topu tokatlayarak kornere göndermeyi başardı...

18. dakikada Devran ile gelişen atakta, Cvetkov aldığı pasla rakibini çalımlayarak topu direğin dibinden ağlara göndermek istedi ama top az farkla avuta gitti...

33. dakikada Mehmet Yıldız'ın pasında Mohammed Ali hareketlendi ama çok sert bir hareketle yerde kaldı. Hareketi yapan İlyas sarı kart gördü.

Atış kullanıldıktan sonra gelişen atakta Cvetkov rakibi geçmeyi başaramadı ve topu rakibe geçti. Ama gelişen pozisyonda rakip defans hata yapınca araya giren Mehmet Yıldız topu ağlara gönderdi ve takımını öne geçirdi.

35. dakikada Mohammed Ali'nin sert vuruşu üç ayrı defans oyuncusuna çarptı ve kaleciyi de şaşırttı ve şaşkın bakışlar arasında kornere gitti...

Maçın ilk 45 dakikası Sivasspor'un 1-0'lık üstünlüğü ile sona erdi

İKİNCİ YARI

İkinci yarıya Sivas arkasına alarak başladı. Sivas'ın ilk atağı Cvetkov'un ofsaytta kalmasıyla sona erdi.

48. dakikada Belediyespor'un kumllandığı serbest vuruş sonrasında gelişen atakta Sivasspor defansı iyi kapandı ve tehlikenin gelişmesine izin vermedi.

49. dakikkada İlyas ile baylayan sivöasspor atağı ofsaytla bitti.

50. dakikada Cvetkov tehlikeli ilerledi, herkesi geçti ortasını yaptı ama arkadaşları olması gereken yerde değildi.

51. dakikada Büyükşehir Belediyesi atağı etkili olamadı.

52. dakikada gelişen Sivasspor atağı seyircileri ayağa kaldıracak türdendi Musa uygun pozisyondaydı vurmak yerine daha uygun durumdaki Mohammed Ali'ye topu aktardı ancak onun vuruşu istenildiği gibi olmadı.

55. dakikada Gökhan'ın göğsü ile indirdiği topta İbrahim Akın uygun durumda vurdu ama vuruşu kalenin üstünden avuta gitti.

57. dakikada Erman uzaktan sert vurdu. Kaleci Akın bu pozisyonda da rakiplerine gol şansı vermedi.

67. dakikada Cvetkov takımının ikinci golüne attı. Atak Devran ile başladı. Devran ard arda duvar pasları ile topu rakip yarı alana taşıdı ve Cvetkov ile buluşturdu. Cvetkov aldığı bu güzel pası ağlara göndererek takımının ikinci golünü attı..

71. dakikada Musa maçın ikinci sarıkartını gören isim oldu.

72. dakikada Adriano ile gelişen atakta rakiplerine şut çekme şansı vermedi.

75. dakikada Gökhan Kaba ile gelişen atakta gol son anda ayak konularak engellendi ve Büyükşehir Belediyesi mutlak bir golden oldu.

78. dakikada yaklaşık 25 metreden çekilen sert şutta kaleci Akın bir kez daha gole izin vermeyen isim oldu. Bu dakikada vakit geçirmek isteyen Akın Sarı kart gördü.

86. dakikada Mehmet Yıldız tribünleri bir kez daha hareketlendirdi. Atak taçla kesildi

Maçın ikinci yarısı boyunca Belediyespor forvetleri topu ayağına aldığı anda müthiş bir defans örgüsü ile karşı karşıya kaldı ve örülen duvarı geçip suç atmayı başamadılar.

88. dakikada İlyas Akın'ı gafil avlamak istedi ve uzaktan sert vurdu ama Akın bu pozisyonda da topu tokatlayarak kornere göndermeyi başardı.

90. dakikada İlyas'ın ortasını Kerim kornere çeldi. Kornerden yapılan ortaya Gökhan Kaba kafayı vurdu ama top üstten avuta gitti.

Uzatma dakikalarında Sivas forvetleri zamana oynadılar. Büyükşehir belediyesinin hırsı ve Sivas'ın hırsı ilginç görüntüler ortaya çıktı. Zaman zaman sürtüşmeler oldu. Dakikalar 90 + 4'ü gösterdiğinde hakem Vedat Yüksel oyuncuları sakinleştirdi ve 90+5'te maçı bitirdi...

Sivas Lider geldiği İstanbul'dan Lider döndü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious