Sivasspor için tarihi bir gün

Sivasspor için tarihi bir gün.13360
  • Giriş : 03.07.2008 / 22:48:00

UEFA İntertoto Kupası 2. tur ilk maçında Karadağ'ın OFK Grbalj takımı ile karşılaşacak Sivasspor'da, teknik direktör Bülent Uygun, bu maçın takım açısından önemine değinerek, ''Sivasspor için tarihi bir gün'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kırmızı-beyazlı kafile, kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz, teknik direktör Bülent Uygun ve bazı yöneticilerle birlikte İstanbul'dan, Karadağ'a gitmek üzere Sabiha Gökçen Havaalanı'na geldi.

Uygun, burada yaptığı açıklamada, Karadağ ekibi ile oynayacakları karşılaşmanın Sivasspor için tarihi önem taşıdığını belirterek, ''Geçen sezon destan yazan futbolcu kardeşlerimiz İntertoto'dan UEFA'ya gitmeye inandılar. Bunu başarmak istiyorlar'' dedi.

Ligde gösterdikleri performansı yeni sezonda da sürdürmek istediklerini kaydeden Uygun, geçen sezon da birçok futbolcusundan yoksun olmasına rağmen gençlerle başarılı olduklarını söyledi.

İntertoto Kupası karşılaşmasını çok önemsediklerini kaydeden Uygun, hedeflerinin UEFA'ya katılmak olduğunu belirtti.

Taraftarlarına Avrupa kupalarında birçok maçı izletmek istediklerini kaydeden Uygun, kendilerine avantaj elde edecek skorla dönmek istediklerini ifade ederek, ''Mecnun Otyakmaz duruşu ve Bülent Uygun Futbol felsefesi, biz olduğumuz sürece devam edecektir'' dedi.

Uygun, Karadağ ekibi karşısında, Petkoviç, Sezer, Svetkov, Faruk, Muhammet Ali, Abdurrahman, Eyüp Kadri, Sedat, Murat Yılmaz ve yeni transferleri Bilica'nın kadroda yer almadığını ifade etti.

-YENİ TRANSFER-

Bülent Uygun, yabancı bir forvetle ile anlaştıklarını, bu futbolcuya önümüzdeki pazartesi günü imza attıracaklarını söyledi.

Uğur Yıldırım ile bugün yollarını ayırdıklarını, karşılıklı olarak sözleşmenin fesh edildiğini söyleyen Uygun, Karim Saidi ve Yasir'in ise daha önceden ayrıldığını belirtti.

Teknik direktör Bülent Uygun, geçen sezon gösterdiği performans nedeniyle forma giyebileceği başka bir takımda oynamak istediğini söyleyen Svetkov'un da büyük ihtimal takımdan ayrılacağını sözlerine ekledi.

AJANSSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious