Sivasspor pusuya yattı

Sivasspor pusuya yattı.22141
  • Giriş : 02.05.2008 / 17:49:00

Sivasspor pazar günü Galatasaray ile karşılaşacak. Yiğidolar maça odaklandı. Hedefte galibiyet var...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Galatasaray maçını kazanabilmek için var güçleriyle bu karşılaşmaya konsantre olduklarını söyledi.

Bülent Uygun, Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Sivasspor olarak son 2 maçta ne sonuç alırlarsa alsınlar, ilk yarıda gönüllerin şampiyonluğunu kazandıklarını söyledi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Cumhuriyetin temellerinin atıldığı bir şehirde rakiplerini, yenildikleri maçlardan sonra bile alkışlarla, karanfillerle ve sevgi gösterileriyle uğurladıklarını ifade eden Uygun, ''Dolayısıyla bu bizim için her şeyden daha önemliydi. Çünkü bir can, bir şampiyonluktan çok daha önemli bizim için. Ama Sivasspor olarak bu başardığımız güzelliği son 2 maçta da taçlandırmak istiyoruz'' diye konuştu.

Bu yüzden Galatasaray maçını kazanmak istediklerini ifade eden Uygun, ''Kazanabilmek için de var gücümüzle bu maça konsantre olmuş durumdayız. Şehir istiyor, bizi seven 40 milyon insan istiyor. İnşallah bunu başarabilmek için de sahada gerekeni yapacağız. Ve kazanan taraf biz olmak istiyoruz'' dedi.

Takımda Diallo ve Murat'ın sakatlığının devam ettiğini ifade eden Uygun, ''Onun dışında sakatlıkları devam eden Sedat, Yasir ve Balili zaten gelecek yıla yetişebiliyorlar. Bunların dışında başka bir rahatsızlığımız yok'' ifadesini kullandı.

Bu arada müze bahçesinde bulunan Sivassporlu taraftarlar, Bülent Uygun'a sevgi gösterisinde bulundu. Taraftarlar, Uygun ile fotoğraf çektirebilmek için birbirleriyle yarıştı.

Öte yandan bu önemli maç öncesinde il dışından çok sayıda basın mensubu kente geldi. Bazı basın mensupları vatandaşlardan maç hakkındaki görüşlerini alırken, bazı yayın kuruluşları da kentten yaptıkları canlı yayınlarla izleyecilerine ulaştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious