Sivasspor valinin baba ocağında

Sivasspor valinin baba ocağında.14563
  • Giriş : 03.01.2009 / 21:22:00

Turkcell Süper Lig lideri Sivasspor, Sivas Valisi Veysel Dalmaz'ın baba ocağı Antalya'nın Kumluca ilçesine geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Sivasspor takımıyla birlikte baba ocağı Kumluca'ya gelen Sivas Valisi Veysel Dalmaz'ı, Kumluca 50. Yıl Kültür Merkezi önünde ilçe Kaymakamı Salih Işık, belediye başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Kumluca Belediyespor takımı oyuncuları ve çok sayıda vatandaş karşıladı.

Karşılama sırasında Vali Veysel Dalmaz ve Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun'a, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya tarafından çiçek verildi. 50. Yıl Kültür Merkezi içerisinde bulunan kent müzesini ve seyir kulesini gezen Sivas Valisi Veysel Dalmaz ve Sivasspor kafilesi burada vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

Seyir kulesinde gazetecilerin sorularını cevaplayan Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, yetiştirdiği ürünlerle ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan, hem denizi, hem yeşili, hem de insanlarıyla farklı bir yer olan Kumluca'da, Sivas Valisiyle birlikte bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.

Uygun, ''Bizlere ve Sivas halkına her zaman yakınlığıyla tanıdığımız sayın valimizin baba ocağında bulunmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Sayın valimiz bizim için söylenecek her şeyi her yerde söylüyor. Bizi burada karşılarlarken, arkadaşlar (Sayın valimin memleketine hoş geldin) dediler. Ben de (hayır o bizim valimiz, onu bırakmayız) dedim. Sivasspor da her şey güzel gidiyor, herkese her şey için teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Daha sonra belediye başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Sivas Valisi Veysel Dalmaz ve Sivaspor takımı onuruna yemek verdi. Yemekte konuşan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, sporun sevilmesi ve sporun yaşatılması adına Sivasspor'un güzellikler yaşattığını söyledi.

Ziyaretten dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Çetinkaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Başta hemşehrimiz Sivas Valisi sayın Veysel Dalmaz ve Sivasspor takımı teknik heyeti ve oyuncularına teşekkür ediyorum. Tarihte bir ilk olarak Anadolu'da ikinci bir takım Turkcell Süper Ligi'nin ilk yarısını lider olarak bitirdi. İnşallah onların şampiyonluğunu da beraber kutlayacağız. Çünkü hep gönlümüzde vardır. Bizim içimizden çıkmış antrenörlerin Anadolu'dan takımları lider ve şampiyon yapması. Bunlar Türk futboluna iyi örnekler oluşturuyor. Bunlardan birisi de Bülent hocam. Son yıllarda Mustafa Denizli ve Fatih Terim ile başlayan Türk antrenörleri arasında parlayan bir isim. İnşallah bu başarısının sonunu getirir.''

Sivas Valisi Veysel Dalmaz da konuşmasında Sivasspor takımıyla birlikte memleketi Kumluca'da olmaktan dolayı ayrı bir gurur ve mutluluk yaşadığını belirterek, şunları söyledi:

''Gönüllerimizin şampiyonu bu sene İnşallah gerçek şampiyon olacak Sivassporumuzla biz de gurur duyuyoruz. Arkadaşlarımızın hepsi ayrı bir kahraman. Hepsinin ayrı rolleri var, ama en önemlisi başlarında her şeye değer bir teknik direktörleri var. Biz güzellikleri paylaşıyoruz, Sivasımızla hep beraber. Onlarda o güzellikleri Sivaslılara yaşattılar. Artık Türkiye bu şampiyonluğu bekliyor. Ama bu biraz da gayret ve motivasyon işi. Hocamız ve ekibi de bu işi iyi yapıyor. Biz sonuna kadar şampiyonluğu kovalamaya devam edeceğiz ve sonunda da başaracağız.''

Konuşmalardan sonra Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Sivas Valisi Veysel Dalmaz, Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun'a plaket verdi.

Sivasspor takımı daha sonra ilçeden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*