Sivasspor'a büyük destek

Sivasspor'a büyük destek.14914
  • Giriş : 13.01.2008 / 09:47:00

Yiğidolar'a özel donanımlı otobüs alınması amacıyla başlatılan kampanya büyüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sivasspor'a özel donanımlı otobüs alınması amacıyla başlatılan kampanya giderek büyüyor. Sivasspor Kulübü'ne özel donanımlı otobüs alınması amacıyla başlatılan kampanya kapsamında iş adamlarına yönelik yemekli program düzenlendi. Yemeğin biletleri bin YTL'den satışa sunuldu. TSO binasındaki restoranda düzenlenen ve çok sayıda iş adamının katıldığı gecede konuşan Sivas Valisi Veysel Dalmaz, Sivasspor'un, Sivas'ın ve Anadolu'nun gururu olduğunu belirtti.

Kırmızı-beyazlı ekibin geldiği bu noktanın sevindirici olduğunu ifade eden Vali Dalmaz, bu başarının devamı için başlatılan yardım kampanyalarına destek verilmesi gerektiğini söyledi. Sivasspor'a destek kampanyası kapsamında bugün SMS yoluyla yeni bir kampanya başlatıldığını ve bu kampanyanın 1 yıl süreceğini ifade eden Vali Dalmaz, şunları kaydetti: ''Sivas geçmişteki şanlı mazisiyle son zamanlarda gelişme ivmesinde kısmen duraklama dönemine girdiği bir zamanda, ekonomisiyle, tarihi zenginliğiyle ve sporuyla gündeme gelmiştir. Belli dönemden sonra bir coşkuya ihtiyacı vardı. Her gün kan kaybederken bir yükselişe, bir çıkışa ihtiyacı vardı. Sivasspor bu çıkışta önemli rol oynadı. Böyle bir çıkışı kampanyayla desteklemek boynumuzun borcuydu. Kampanyada yiğit Sivas halkının bizleri yalnız bırakmadığını gördük.''

Sivas TSO Başkanı Osman Yıldırım da Sivasspor'a destek vermek amacıyla bu geceyi düzenlediklerini belirterek, kırmızı-beyazlı ekibin ligdeki başarısını devam ettirmesinin önemli olduğunu söyledi. Sivasspor'un bu sezon başarılı bir dönem geçirdiğini belirten Yıldırım, bu başarından her kesimin çok etkilendiğini belirtti.
Oda olarak başlattıkları otobüs kampanyasına yapılan katkının da her geçen gün arttığını ifade eden Yıldırım, yurt genelinden 30'a yakın odanın kampanyalarına destek verdiğini söyledi.

Önümüzdeki hafta Sivasspor için alınacak otobüs için siparişi vereceklerini kaydeden Yıldırım, başlatılan SMS kampanyasına ise en az 1 milyon mesaj beklediklerini belirtti. Oda olarak bu kampanyaya da 10 bin mesajla katılacaklarını ifade eden Yıldırım, kampanyaya ülke genelinden ilgi beklediklerini ifade etti. Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Odyakmaz, yapılan yardım kampanyaları ile üzerlerine daha fazla sorumluluk düştüğünü söyledi.

Odyakmaz, Sivasspor için başlatılan kampanyalara özellikle ilköğretim öğrencilerinin yaptığı katkıların kendilerini çok duygulandırdığını ifade etti.

SİVASSPOR İÇİN SMS

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu da konuşmasında, Sivasspor'un Anadolu'nun parlayan bir yıldızı olduğunu belirtti. Daha önce kendisinin takım tutmadığını, soranlara da Milli takımı tuttuğunu ifade eden Yazıcıoğlu, artık fanatik bir Sivassporlu olduğunu kaydetti. Gittikleri her yerde kendilerine Sivasspor'un sorulduğunu, tebrikler aldıklarını da belirten Yazıcıoğlu, daha sonra salondaki davetlilerden bugün başlayan SMS kampanyasına mesaj göndermelerini istedi.

Yazıcıoğlu, eline aldığı cep telefonu ile salondaki davetlilerle birlikte kampanyaya mesaj gönderdi. AK Parti Sivas Milletvekili Selami Uzun, mecliste sürekli Sivasspor sohbetlerinin yapıldığını belirterek, kampanyaya destek verenlere teşekkür etti.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ise Sivaslıların Sivasspor sayesinde tek vücut olduklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious