Sivasspor'a yeni stad

Sivasspor'a yeni stad.31981
  • Giriş : 16.04.2008 / 17:24:00
  • Güncelleme : 16.04.2008 / 17:32:46

Sivas Valisi Veysel Dalmaz, kente 30 bin seyirci kapasiteli yeni bir stadyum yapılması için çalışma başlattıklarını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vali Dalmaz, Sivasspor tesislerinin karşısında yapımı devam eden kongre ve fuar alanına 30 bin kişilik yeni bir stadyum yapılması için çalışma başlattıklarını belirtti.

Bu alana daha önceki dönemlerde stadyum yapılmasının gündeme geldiğini, ancak hayata geçirilemediğini ifade eden Dalmaz, ilgililerle yaptıkları görüşmede fuar alanına Kayseri örneğindeki gibi, modern bir stadyum ve spor salonu yapılması için karar aldıklarını söyledi.

Yeni stadyumun 30 bin seyirci kapasiteli olmasını planladıklarını belirten Dalmaz, bundan sonraki süreçte stadyumun yapılması için gerek idari, gerekse siyasi anlamda destek arayışında olacaklarını kaydetti.

Yapılması planlanan stadyum için fuar alanında 150 dönüm araziyi tahsis etmeyi düşündüklerini belirten Dalmaz, mevcut 4 Eylül Stadyumu'nun ise şu anda üzerinde fazla masraf edilmeden, bu haliyle değerlendirileceğini söyledi.

Mevcut stadyumun yerine alışveriş merkezi veya otel yapılabileceğini ifade eden Dalmaz, "bunun için çok elverişli bir yer, talibi de var. İlgili bakanlığımızla görüşeceğiz. Burası için bir an evvel proje hazırlanmasına başlayacağız veya satışı ile ilgili hususları başlatacağız" dedi.

Dalmaz, mevcut stadyuma yeniden masraf yapmak yerine daha modern bir stadyumun yapılmasını uygun gördüklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious