Sivasspor'da karar sevinci

Sivasspor'da karar sevinci .59419
  • Giriş : 21.09.2007 / 15:45:00

Tahkim'in Trabzon-Sivasspor kararı, Sivas camiasında sevinçle karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'nun Trabzonpor-Sivasspor maçı ile ilgili verdiği karar, Sivasspor camiasında sevinç yarattı.

Tahkim Kurulu'nun dün yaptığı toplantıda, ligin ilk haftasında Trabzon Avni Aker Stadyumu'nda oynanan ve bordo-mavili ekibin 1-0 üstünlüğü ile devam ettiği sırada, son dakikalarında çıkan olaylar nedeniyle yarıda kalan Trabzonspor-Sivasspor maçıyla ilgili Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun verdiği ''yeniden oynanması'' kararını bozması, Sivasspor camiasında sevinçle karşılandı.

Kulüp yönetiminden teknik heyetine, futbolcusundan taraftarına herkes kurulun aldığı kararın ardından büyük sevinç yaşadı.

Sivasspor Kulübü yetkililerinden, kararla ilgili sevinçlerini belirten açıklamalar gelirken, karar kulübün resmi internet sitesi ''www.sivasspor.org.tr''de ''3 puan Sivasspor'umuzun oldu'' başlıklı haber ile duyuruldu.

Haberde, ''Turkcell Süper Ligi'nin ilk maçında Trabzonspor ile oynadığımız maçta çıkan olaylar sonucunda Futbol Fedarasyonu'nun kararı Sivasspor'umuz lehine sonuçlandı. Tahkim Kurulu'nun verdiği kararla ilgili olarak bizler Sivasspor olarak Futbol Federasyonu'nun tarafsızlığından hiçbir zaman için endişe duymadık. Futbol Federasyonu'nun Merkez Ceza Kurulu'nu ve Tahkim'i bir bütün olarak gördük. Bu bütünlük içerisinde tarafsızlık ilkesi ile karar lehimize sonuçlamıştır. Sivasspor'umuz adına mutluyuz, adalet yerini buldu'' ifadelerine yer verildi.

Sivasspor'un taraftar siteleri de kurulun aldığı karara geniş yer ayırdı. Bir taraftar sitesi, kararı ''Hükmen galibiz'' başlığı ile duyururken, kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz'ın ''Karara sevindik'' başlıklı açıklamasına yer verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious