Sivasspor'da şampiyonluğa özel beste

Sivasspor'da şampiyonluğa özel beste.14563
  • Giriş : 29.04.2009 / 16:27:00

Turkcell Süper Lig'in lideri Sivasspor'un teknik direktörü Bülent Uygun, her şeyiyle mükemmel derece idare edilen kulübü sezon sonunda şampiyonlukla taçlandırmak ve hep birlikte mutlu olmak istediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Ligde 3 Mayıs Pazar günü deplasmanda Gaziantepspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına dün kulüp tesislerinde başlayan kırmızı-siyahlılar, bugün yaptığı antrenmanla zorlu maçın hazırlıklarını sürdürdü.

Bülent Uygun, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü, ligde son düdük çalana kadar antrenman tempolarında değişiklik yapmadan çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Bugüne dek elde ettikleri başarıları sezon sonunda şampiyonluk kupasıyla taçlandırmak istediklerini anlatan Uygun, ''Anadolu'nun bu yükselen projesinde bir ivme kazanan ve yapısıyla, düşüncesiyle, tesisleşmesiyle, takım kurgusuyla ve yönetim anlayışıyla mükemmel derecede idare edilen bu kulübü inşallah şampiyonlukla taçlandırır ve hep beraber mutlu oluruz'' diye konuştu.

İDMANDA ŞAMPİYONLUK MARŞLARI

Basına kapalı olarak gerçekleşen salondaki idmanda çalınan marşlarla ilgili olarak Uygun, idmanda futbolcularına 30 ayrı marş dinlettirdiğini, 2 marşın da mentörleri Bünyamin Altunel'in Sivasspor için özel bestelettirdiği marşlar olduğunu söyledi.

Uygun, şunları söyledi: ''Her şeyinizle hazır olmak zorundasınız. Benliğinizle, yüreğinizle, cesaretinizle, arzunuzla, isteğinizle, bunların hepsinin yüreğinizde taşımak zorundasınız ve yüreğinizde taşıdığınızı yeteneğinizle bir yerlere kadar getirip, karakterinizle perçinleyip ondan sonra hedefe varmanız gerekir. İşte bu yüzden biz parmağımızın tırnağının ucundan, saçımızın son teline kadar buna hazır ve arzuluyuz, inşallah Allah da bize nasip eder.''

Transfer haberleriyle ilgili olarak Uygun, bu haberlerin takımı etkilememesi için gerekli önlemleri aldıklarını, ayrıca kadroya gerekli takviyeler yapmak için yeni sezon öncesinde transfer çalışmalarına başladıklarını, yardımcı hocalarının yurt dışında ve Türkiye'de bazı oyuncuları izlediğini kaydetti.

Bu kadar önemli başarılara imza atan kadrosundan hiçbir oyuncuyu bırakma taraftarı olmadığını vurgulayan Uygun, ''Eğer bırakılacaksa, Sivasspor'a maddi anlamda gerekli bütün desteği sağlayacak bir transfer olursa da benim için herhangi bir mahsuru yok, o zaman yönetim kurulunun vereceği karara saygı duymak zorundayız'' dedi.

SÖZLEŞMESİ BİTEN OYUNCULARIN DURUMU

Sözleşmesi biten futbolcuların durumuyla ilgili soruya ise Uygun, ''Hepsini uzattık, Mehmet'i de uzattık, Hayrettin'i de uzattık, sadece Mohammed Ali'nin zannedersem sözleşmesi uzamadı. O da (hocam ben zaten imzayı atarım) dedi. Onunla ilgili de bir sıkıntımız kalmadı. Geri kalan herkesin sözleşmesini uzattık'' diye cevap verdi.

Transferde adı geçen Bilica ile ilgili olarak da Uygun, ''Bilica'nın bir fiyatı var, yani herkesin olduğu gibi. Onun da sözleşmesi zaten 2 yıllıktı. Bir daha ki yıl da sözleşmesi devam ediyor. o nedenle bir sıkıntımız yok'' dedi.

Kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz'ı ''İmparator'' olarak nitelendiren Uygun, Otyakmaz'ın Sivasspor'un başarısında çok büyük emeğinin olduğunu söyledi.

NEŞELİ İDMAN

Kondisyon salonunda bir süre güç depolamaya yönelik müzik eşliğinde basına kapalı olarak çalışan kırmızı beyazlı ekip, daha sonra dış sahada çalıştı. Sedat Bayrak'ın takımdan ayrı olarak koştuğu antrenmanda bir süre top sektiren futbolcular, çabukluk-çevikliğe yönelik çeşitli etapları içeren istasyon çalışması yaptı.

İdmanda futbolcuların ve teknik heyetin neşeli olduğu gözlendi. Gineli oyuncu Kanfory Sylla'nın elindeki oyuncak yılanla basın mensuplarına ve masörlere şakalar yaptığı görüldü.

Ayrıca, Trabzonspor maçı öncesinde futbolcularla girdikleri iddia nedeniyle dün saha kenarında kaptan Mehmet Yıldız ve bazı futbolcular tarafından saçları kesilen masörler İsmail Öztürk, Halil Öztürk ve Kemal Şenaydın ile malzemeciler Hüseyin Kaplan ve Cemil Kaplan basın mensuplarına yeni saç modelleriyle poz verdi.

Kulüpteki diğer personelin de saçlarını kestirme kararı aldığı öğrenildi. Sivasspor'u takip eden bazı basın mensupları da Sivasspor'un şampiyon olması halinde saçlarını kestireceklerini teknik direktör Uygun'a iletti.

Kırmızı-beyazlı ekip, akşam saatlerinde yapacağı idmanla Gaziantepspor maçının hazırlıklarını sürdürecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*