Sivasspor'dan saygısızlığa isyan

Sivasspor'dan saygısızlığa isyan.10484
  • Giriş : 22.12.2008 / 17:21:00

Gençlerbirliği-Sivasspor müsabakasından sonra teknik direktör Bülent Uygun'un 10 yaşındaki kızı Almina'nın özel bir güvenlik görevlisi tarafından tokatlaması Sivasspor'u ayağa kaldırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, ''Gençlerbirliği-Sivasspor müsabakasından sonra teknik direktörümüz Bülent Uygun'un 10 yaşındaki kızı Almina'yı özel bir güvenlik görevlisinin tokatlamasını şiddet ve nefretle kınıyoruz'' dedi.

Fikret Ünsal, yaptığı yazılı açıklamada, pazar günü Ankara 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanılan Gençlerbirliği-Sivasspor müsabakasından sonra, ''teknik direktörleri Bülent Uygun'un 10 yaşındaki kızı Almina'yı özel bir güvenlik görevlisinin tokatlamasını'' şiddet ve nefretle kınadıklarını bildirdi.

Sivasspor Kulübü olarak Ankara'da Gençlerbirliği Kulübü'nün misafiri olduklarına göre sorumluluğun da bu kulübün yöneticilerine düştüğünü ifade eden Ünsal, şunları kaydetti:

''Gençlerbirliği'nin tecrübeli başkanı Sayın İlhan Cavcav'ın, 10 yaşındaki bir kız çocuğuna Tokat atacak kadar vahşileşen bu özel güvenlik görevlisi hakkında gereken idari ve hukuki işlemleri yaparak kamuoyuna açıklamasını bekliyoruz. Sivasspor Kulübü olarak bundan sonra böylesi provakelerin yapılacağını varsayarak hareket edeceğimizin ve bu olayla da temkinli olarak yaklaştığımızın kamuoyu tarafından bilinmesinde fayda görüyoruz. 10 yaşındaki kızımız bile fırsat bulunduğunda böylesi bir saldırıya uğruyorsa, güvenlik güçlerinin bundan sonraki müsabakalarımızda bir defa değil, iki defa düşünerek hareket etmelerini bekliyoruz.''

Ayrıca Sivas'a gelen tüm takımların yönetici ve sporcularını en iyi şekilde ağırlayıp, netice ne olursa olsun en iyi şekilde göndermelerinin tüm kulüpler tarafından örnek alınmasını isteyen Ünsal, ''Kızımıza uzanan o çirkin elin veya ellerin bir daha hiçbir ferdimize uzanmamasını diliyor, teknik direktörümüz Bülent Uygun ve kızımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz'' ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*