Sivasspor'un sürprizleri var!

Sivasspor'un sürprizleri var!.12218
  • Giriş : 01.10.2007 / 19:41:00

Trabzonspor-Sivas maçı sonrası çıkan olaylardan sonra gerilen ortam sonrası Yiğidolar rövanş karşılaşması için Bordo-Mavili ekibe sürpriz hazırlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, ikinci yarı Sivas'ta oynayacakları maçta Trabzonspor'u en iyi şekilde güller ve çiçeklerle karşılayıp, aynı şekilde uğurlayacaklarını belirterek, ''Belki de bir sürpriz yapacağız. Onu da yönetim arasında tartışmaya başladık'' dedi.

Fikret Ünsal, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, dün Bursaspor ile oynadıkları maçta mükemmel bir karşılaşma seyrettiklerini, hem rakiplerini, hem de 2-0'dan maçı 3-2'ye getiren takımlarını kutladığını söyledi.

İyi bir takım oluşturduklarını, tüm Türkiye'nin takdir ettiği bir kulüp haline geldiklerini ifade eden Ünsal, ''Dün gördük ki, seyircilerimiz de o muhteşem tezahüratlarıyla ikinci yarıya 2-0 mağlup giren takımlarına müthiş enerji verdiler. Verdikleri bu destekle de sahadan galip ayrılmasını bildik'' diye konuştu.

Hakem kararıyla tatil edilen Sivasspor-Trabzonspor maçına da değinen Ünsal, şöyle konuştu:

''Sayın Nuri Albayrak, gerçekten bu konuda çok çırpındı. Çırpınmasını da ben gayet doğal karşılıyorum. Çünkü neticede takımının hakkını savunuyor ama bir şeyi kaçırdı Nuri Albayrak başkanım. İlk çıkışında, o maçın hemen sonrasında çok doğru bir teşhis koymuştu. Provokasyon demişti. Bu teşhisi çok doğru ve yerindeydi. Gerçekten de o maçta Trabzonspor ciddi bir provoke ile karşı karşıya kaldı.''

''BU ŞEHİRLER ÜZERİNE ÇOK CİDDİ OYUNLAR OYNANIYOR''

Bu konuda kuralların ve talimatların belli olduğunu ifade eden Ünsal, şunları kaydetti: ''

Benim burada söyleyeceğim olay, Trabzonspor veya Sivasspor olayı değil. Bu olay tamamen Trabzon ve Sivas şehirleri olayıdır. İki şehrin de geçmişlerine ve yakın geçmişlerine baktığımız zaman çok hassas şehirler olduğunu görüyoruz. İki şehrin de hassasiyetleri var, sosyal hassasiyetleri. Bu şehirlerin üzerine çok ciddi oyunlar oynanıyor. Ben oradaki olayı Nuri başkanımın ilk söylediği gibi algılıyorum ve bu işin müthiş bir provoke olduğunu kabul ediyorum. Ve üzerinde de ciddi şekilde duruyoruz.''

SİVASSPOR'DAN TRABZONSPOR'A SÜRPRİZ

İkinci yarının ilk maçında Sivas'ta oynanacak maçla ilgili vali, emniyet müdürü, güvenlik güçleri ve diğer birimlerle birlikte bir çalışma içine girdiklerini anlatan Ünsal, şöyle konuştu:

''O gün için özel bir tedbir alacağız. Özel bir maç olacak. Ve onları en güzel, en centilmen bir şekilde güllerle, çiçeklerle karşılayıp netice ne olursa olsun güllerle çiçeklerle uğurlayacağız. Belki de bir sürpriz yapacağız. Onu da yönetim arasında tartışmaya başladık. Bunu şimdilik açıklamayacağız, o maça kadar açıklayamayacağız.'' İki şehrin de hassas şehirler olduğunu dile getiren Ünsal, ''Gerçekten çok badireler atlattık. Bu iki şehrin üstünde çok ciddi şekilde oynuyorlar. Çünkü iki şehir de çok hassas. Onun için biz bu provokatörlere asla müsaade etmeyeceğiz. Onun için de gereken tüm tedbirleri alacağız'' diye konuştu.

SİVASSPOR'UN MADDİ SIKINTISI

Kulüp olarak yaşadıkları maddi sıkıntılara da değinen Ünsal, ''Evet, biz sıfır borçla sezon sonunu getiriyoruz. Kısıtlı bir bütçemiz var. En fazla 15 trilyonu buluyor ama biz bununla nereye kadar, nasıl götüreceğiz'' dedi.

Tüm dünyada yaşayan Sivas'a kayıtlı insan sayısının 7 milyon 135 bin olduğunu ifade eden Ünsal, şunları söyledi:

''Bizim 100 bin civarında çok çok iyi iş adamımız, zenginimiz var. Bu insanlarımızın bizden daha heyecanlı olduklarını tahmin ediyorum. Seyircilerimiz stadyuma gelerek bize destek veriyorlar, siz basın mensupları hep gündem yaratarak destek oluyorsunuz ama destek olmayan bir grup var. Destek olmayan grup bizim bu 100 bin civarında çok çok iyi konumda olan, maddi durumu fevkalade iyi olan zengin Sivaslılar.'' Bu iş adamlarını Sivasspor'a destek olmaya çağıran Ünsal, ''Çünkü daha önce de açıkladım. Biz çok sürmez 2 sene sonra tıkanırız. Sivaslıları çok çok kötü günler bekleyebilir. Mütevazi bütçeyle daha fazla idare edeceğimizi düşünemiyorum'' diye konuştu.

''KARA KARA DÜŞÜNÜYORUZ''

Sivasspor'un 18 puanla ikinci sırada bulunduğunu, bunun kendileri için büyük bir gurur ve onur kaynağı olduğunu belirten Ünsal, şöyle devam etti:
''Yalnız bu sevinci 7 milyon 135 bin Sivaslı yaşarken biz yönetim olarak bu olaya, dünkü gibi galibiyete bile, inanın sadece 10 dakika sevinebiliyoruz. 11. dakikadan sonra kara kara düşünmeye başlıyoruz. Çünkü futbolcuların peşinatları var. Futbolcuların primleri, maç başları var. Bunların hepsi bizi ciddi ciddi düşündürüyor. Maddi sıkıntılarımız öyle bildiğiniz boyutlarda değil. Onun için ben iş adamlarımızı tekbar tekrar Sivasspor'a yardım etmeye davet ediyorum.''

VALİ VE BELEDİYE BAŞKANINA ÇAĞRI

Vali ve belediye başkanının, davet edildikleri, iş adamları ve iş adamlarının oluşturduğu derneklerce düzenlenen etkinliklere katılmadan önce Sivasspor'a yardım çeki karşılığında bu daveti kabul etmeleri önerisinde bulunan Ünsal, ''Sayın valimize ve belediye başkanımıza mesajımızı aynen iletiyorum. Bundan sonra çek vermeyen hiçbir yemeğe katılmasınlar. Önce Sivasspor'a hediyeleri verilsin, ondan sonra kabul etsinler o yemekleri, davetleri'' diye konuştu.

Şu anda Sivasspor'un, Sivas'ın en büyük temsilcisi ve elçisi olduğunu vurgulayan Ünsal, ''Sivasspor'u Avrupa'ya taşımak istiyorsak, bu iş adamlarımızı bir şekilde harekete geçirebiliriz. İnşallah sayın valimiz ve belediye başkanımız bizim teklifimizi dikkate alır ve bu yolu seçerler'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious