Sivas'ta 4 kişi keneden tedavi altında

Sivas'ta 4 kişi keneden tedavi altında.8176
  • Giriş : 08.06.2009 / 18:09:00

Sivas'ta, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı şüphesiyle 2'si kadın 4 kişi tedavi altına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı kuşkusuyla K.D. (69) ve H.A. (66) isimli 2 erkek ile M.E. (19) ve E.E. (72) adlı 2 kadın, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi acil servisine getirildi.

Acil servisteki özel enfeksiyon odasında, 4 kişiden, gerekli tetkiklerin yapılması için kan örnekleri alındı. Hastaların tedavisinin enfeksiyon hastalıkları servisinde devam edeceği, K.D'nin sağlık durumunun ağır olduğu belirtildi.

Tokat'ın Sulusaray ilçesinde çiftçilikle uğraşan bir ailenin kızı olan 19 yaşındaki M.E, birkaç gün önce bacağından kene tarafından ısırıldığını, kenenin Sulusaray Sağlık Ocağında çıkarıldığını söyledi.

Hastalardan Sivas'ın Koyulhisar ilçesine bağlı Kızılelma köyünde yaşayan K.D ile Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesine bağlı Pazarcık köyünde yaşayan H.A'nın başlarına, Tokat'ın Artova ilçesine bağlı Mertekli köyünde yaşayan E.E'nin (72) ise sağ bacağına yapışan keneyi kendilerinin çıkardığı öğrenildi.

Bu arada, enfeksiyon hastalıkları servisinde 18 kişinin aynı hastalık şüphesiyle tedavi gördüğü, bu 4 kişi ile birlikte serviste tedavi gören hasta sayısının 22'ye yükseldiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*