Sivas'ta 477 köyle ulaşım sağlanamıyor

Sivas'ta 477 köyle ulaşım sağlanamıyor.14159
  • Giriş : 23.02.2008 / 18:36:00

Sivas Valiliği Kriz Merkezinden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde 477 köy yolu ulaşıma kapalı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için İl Özel İdare Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İl genelinde 84 köye elektrik verilemediğini belirten yetkililer, bu köylerin yollarının açılmasıyla elektrik sorunlarının giderileceğini kaydettiler.

Öte yandan Gümüşhane Belediyesi ile Çevre ve Orman İl Müdürlüğü işbirliğiyle yaban hayvanlarını korumak amacıyla doğaya yiyecek bırakıldı. Gümüşhane Belediyesinde görevli veteriner Ahmet Yaşar, yaptığı açıklamada, kurtların aç kaldıkları, köylere indikleri ve açlıktan öldükleri yönünde basında yer alan haberlerin kendilerini üzdüğünü belirtti.

Bunun üzerine Çevre ve Orman Müdürlüğü yetkilileriyle yaban hayvanları için neler yapabileceklerini görüştüklerini ifade eden Yaşar, ''Belediye mezbahasında kesilen hayvanların dalak, gırtlak, bağırsak, yağ gibi insan gıdası olarak kullanılmayan kısımları yaban hayvanları için doğaya bırakmaya karar verdik'' dedi. Yaşar, yaban hayvanları için doğaya son bir haftada yaklaşık 2 ton sakatat bıraktıklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious