Sivas'ta 6 çocuğu kene ısırdı

  • Giriş : 09.05.2007 / 00:00:00

Sivas'ta 6 çocuğun kene ısırması nedeniyle hastaneye götürüldüğü bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ailesi ile birlikte Paşabahçe Mesire ve Piknik Alanında piknik yapan 5 yaşındaki Ahmet Hakan Öztürk'ün kafasına kene yapıştı.

Annesinin keneyi fark etmesi üzerine Öztürk, ailesi tarafından Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi pediatri acil servisine getirildi.

Öztürk'ün kafasındaki kene, doktorlar tarafından kontrollü bir şekilde çıkarıldı. Gerekli tetkikleri yapılan Öztürk, taburcu oldu.

Bu arada kentteki çeşitli piknik alanlarında ve kırsal alanda vücutlarına kene yapışan 5 çocuğun, aileleri tarafından hastanenin pediatri acil servisine getirildiği bildirildi.

Çocukların vücutlarındaki kenelerin doktorlar tarafından kontrollü bir şekilde çıkarıldığı, gerekli tetkikleri yapıldıktan sonra taburcu olduğu belirtildi.

Çocukların kontrol için tekrar hastaneye getirileceğini ifade eden yetkililer, çıkarılan kenelerin incelenmek üzere patoloji laboratuvarına gönderildiğini kaydettiler.

Kene ısırması vakalarının son günlerde arttığını belirten yetkililer, günde ortalama 5-6 kişinin kene ısırması şikayetiyle hastaneye başvurduğunu bildirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious