Sivas'ta 96 köy yolu ulaşıma kapandı

Sivas'ta 96 köy yolu ulaşıma kapandı.15151
  • Giriş : 23.02.2009 / 14:12:00

Sivas'ta aralıklarla devam eden kar yağışı, 96 köy yolunun kapanmasına neden oldu. Kar, ulaşımın yanı sıra sosyal hayatı da olumsuz etkiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Geçtiğimiz hafta yurdu etkisi altına alan kar yağışı Sivas'ta şiddetini artırdı. Bu sabah tekrar başlayan kar yağışı 96 köy yolunun merkezle bağlantısının kesilmesine neden oldu. Şehir genelinde hayatı olumsuz etkileyen yağış nedeniyle 1 köye elektrik verilemiyor ve 13 köyle de haberleşme sağlanamıyor. Şehri beyaza bürüyen örtü sürücülere ve yayalara zor anlar yaşatıyor. Tipi özellikle şehirler arası yollarda etkili oluyor. Karayolları ekipleri, yolu açık tutmak için aralıksız çalışıyor. Sivas-Tokat kara yolunun Çamlıbel, Sivas-Erzincan kara yolunun Kızıldağ, Sivas-Kayseri kara yolunun Koyuncu, Sivas-Ankara kara yolunun Yaraşbeli, Sivas-Suşehri kara yolunun Geminbeli ve Sivas-Malatya kara yolunun Yağdonduran mevkilerinde ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Meteorolojiden alınan bilgilere göre kar yağışının yarın da devam etmesi bekleniyor. İl genelinde bugün ve yarın hava sıcaklığnıın en düşük eksi 9, en yüksek 5 derece olacağı tahmin ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*