Sivas'ta çığ altında kalan 1 kişi kurtarıldı

Sivas'ta çığ altında kalan 1 kişi kurtarıldı.14116
  • Giriş : 30.01.2008 / 14:23:00

Sivas'ın İmranlı ilçesinde üzerine çığ düşen evde bulunan kişilerden birinin köylüler tarafından yaralı olarak çıkarıldığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İmranlı ilçesine bağlı Maden köyü Yeşil mezrasında üzerine çığ düşen evde yaşayanların akrabası olan Gökhan Ün, çığ altında kalan Elif Ün ile çocukları Sediye ve 22 yaşındaki oğlu Sinan Ün'e ulaşmak için köylülerin çalışma yapıldığını söyledi.

Ekiplerin olumsuz hava şartları nedeniyle henüz evin bulunduğu bölgeye ulaşamadığını ifade eden Ün, köylülerin yaptıkları çalışmalar sonucu kar altında kalan Elif Ün'ü yaralı olarak çıkardıklarını belirtti.

Amcasının eşi olan Elif Ün'ün ambulansın ve ekiplerin bölgeye gelememesi nedeniyle şu anda kendi evlerinde olduğunu ifade eden Gökhan Ün, çocuklarının kurtarılması için köylülerin çaba harcadığını belirtti.

Elif Ün'ün şu anda şuur kaybı yaşadığını, durumunun ağır olduğunu anlatan Ün, bilgileri olmadığı için Ün'e herhangi bir müdahalede bulunamadıklarını belirtti.

Elif Ün'ü üşüdüğü için ters tepki yapmaması amacıyla sobadan biraz uzak tuttuklarını anlatan Ün, ekiplerin bölgeye ulaşmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious