Sivas'ta dünyaya baş kaldırdık!

  • Giriş : 04.09.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan: "Sivas Kongresi ile Türk milleti kaderine el koymuştur" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sivas Kongresi'nin yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, Kongre ile Türk milletinin kaderine el koyduğunu ve her türlü işgale karşı canı pahasına direneceğini tüm dünyaya ilan ettiğini belirtti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sivas Kongresi'nin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında, Kongre'nin Türk milletinin kaderini değiştirmesinde önemli bir rol oynadığına değinen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Kongre'de alınan kararlar milli egemenliğe dayalı bağımsız, demokratik bir devletin; Türk Cumhuriyeti'nin de habercisidir. Milli sınırlar içinde vatanın bölünmez bütünlüğünün esas alındığı, milli iradeyi hakim kılmanın ve tam bağımsızlığın amaçlandığı Sivas Kongresi'nde Kurtuluş Savaşımızın ilkeleri belirlenmiş, temelleri atılmıştır. En zor anlarda bile umutsuzluğa kapılmayan, şüpheye düşmüyün aziz milletimiz, Sivas Kongrsi'nde ortaya koyduğu inanç ve kararlılıkla yoluna devam etmiş, bütün imkansızlıklara rağmen yaşlısıyla genciyle, erkeğiyle kadınıyla tek yumruk, tek kalp halinde sürdürdüğü istiklal mücadelesini zaferle neticelendirmiştir. Bu anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşımız'ın bütn kahramanlarını şükranla anıyor, Kongre'ye ev sahipliği yapan Sivaslılar'ı ve tüm vatandaşlarımızı sevgiyle kucaklıyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious