Sivas'ta ele geçen silahların dökümü

Sivas'ta ele geçen silahların dökümü.15352
  • Giriş : 10.01.2009 / 23:12:00

Ergenekon'un Sivas ayağında gözaltına alınanların ev ve işyerlerinde ele geçirilen silah, el bombası ve diğer malzemelerin listesi medyaya dağıtıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye genelinde 6 ilde eş zamanlı düzenlenen Ergenekon soruşturmasının Sivas ayağında gözaltına alınanların ev ve işyerlerinde ele geçirilen silah, el bombası ve diğer malzemeleri görüntüleri basın kuruluşlarına dağıtıldı.

Edinilen bilgiye göre, Ergenekon Soruşturması kapsamında hafta içinde kent merkezinde sabaha karşı operasyon düzenleyen Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, 13 kişiyi gözaltına almıştı.

Gözaltına alınan kişilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 2 adet tabanca, 2 adet el bombası, 37 adet mermi, 57 adet dolu av tüfeği mermisi, 4 adet av tüfeği, 3 adet tarihi değeri olan av tüfeği, çok sayıda pala, bıçak, kama, hançer, topuz ağaç, sopa, jop, bir miktar turuncu kağıda sarılı yeşil, kırmızı kağıda sarılı yeşil toz madde, 12 adet bilgisayar, 7 adet flahs disk, 25 adet sim kart, 14 adet cep telefonu, 3 adet hafıza kartı, 3 adet disk, 760 adet CD ve bol miktarda doküman ile eski Özel Harekat Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin'ine ait olduğu ileri sürülen Clock marka 1 adet tabanca da ele geçirildi.

Bu arada gözaltına alınan biri bayan 13 kişiden Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde yapılan sorgulamaların ardından biri bayan 3 kişi serbest kalırken, E.G. ile eski Sivas Ülkü Ocakları başkanları B.Ç. ve O.B., İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Sivas'ta gözaltında bulunan ve Terörle Mücadele Şubesi'nde sorgulamaları tamamlanan G.D., G.K., M.Ç.Ş., M.A., F.Ç., H.İ.B. ve İ.T. de dün akşam sağlık kontrollerinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*