Sivas'ta evsizler otele yerleştiriliyor

Sivas'ta evsizler otele yerleştiriliyor.18343
  • Giriş : 18.12.2008 / 13:29:00

Sivas Valiliği, sokakta yaşayan veya evi olduğu halde ısınma ihtiyacını karşılayamayacak durumda olan vatandaşları, soğuk kış günlerinde donma tehlikesine karşı otele yerleştiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, son yıllarda kış mevsiminde evsiz vatandaşlar ile evi olduğu halde ısınma sorununu gideremeyen mağdur vatandaşları donma tehlikesine karşı otele yerleştiren Sivas Valiliği, bu kış da söz konusu uygulamasını devam ettiriyor.

Polis ekipleri ile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ve Belediye Sosyal İşler Müdürlüğü görevlilerince özellikle gece yapılan çalışmalar sonucu sokaklarda ve zor koşullarda bulunan vatandaşlar, Toptancılar Sitesi'ndeki bir otele yerleştiriliyor.

Otelde sıcak bir ortamda barınan ve masrafları SYDV tarafından karşılanan vatandaşların giyim, gıda gibi çeşitli ihtiyaçları da gideriliyor.

SOKAKLARDA MAĞDUR VATANDAŞ ARADILAR

Sıcaklığın son bir haftadır sıfırın altında 10-18 derece arasında değiştiği Sivas'ta, dün gece de sıcaklık eksi 11 derece ölçüldü.

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, SYDV ve Belediye Sosyal İşler Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri şehirler arası otobüs terminali, tren garı, parklar başta olmak üzere kentin çeşitli bölgelerinde yaptığı arama çalışmaları sonucu mağdur durumdaki 8 vatandaşı, otele yerleştirdi.

Geçen yıl 50'ye yakın vatandaşın otelde barındırıldığını belirten yetkililer, bu yıl da kimsesiz vatandaşların mağdur edilmeyeceğini kaydetti.

Sokakta kalan veya mağdur durumda olan kişileri görenlerden 155 Polis İmdat Hattı'nı aramalarını isteyen yetkililer, mağdur durumdaki kişilerin polis ekiplerince tutanak tutulduktan sonra otele yerleştirileceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*