Sivas'ta kar ulaşımı engelledi

Sivas'ta kar ulaşımı engelledi.11565
  • Giriş : 16.02.2009 / 14:11:00

Sivas'ta bu sabah başlayan kar yağışı ulaşım başta olmak üzere sosyal hayatı olumsuz etkiledi. Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Sivas'ta dün geceden itibaren sıcaklık düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sabah saatlerinden itibaren de il genelinde kar yağışı başladı. Şiddetli kar yağışı nedeniyle kentte sosyal yaşam felç oldu. Özellikle ulaşımda da zor anlar yaşandı. Kar kalınlığı şehir merzinde 10 santime ulaşırken yükseklerde ise 30 santimi buldu. Sivas'ı çevre illere bağlayan ana artellerin açık olduğu belirtildi. Sivas - Tokat karayolunun Çamlıbel Mevkii, Sivas - Malatya yolunun Yağdonduran Mevkii ve Sivas - Erzincan yolunun Kızıldağ geçidinde ulaşımın güçlükle sağlandığı açıklandı. Karayolları ekipleri, buraları açık tutmak için gün boyu çalışıyor. Sivas kent meydanında da belediye ekipleri, kar temizliği yapıyor. Kaldırımlarda biriken karlar küreklerle taşınıyor. Yayalar da karla kaplı kaldırımlarda yürümekte güçlük çekiyor. Sürücülerden dikkatli olmalarını isteyen trafik ekipleri, mecbur kalmadıkça trafiğe çıkılmaması uyarısında bulundu. Sivil Savunma Müdürlüğü kriz merkezinden alınan bilgilere göre, bu sabah itibariyle kapanan köy yolu olmadığı öğrenildi. İl Özel İdare Müdürlüğü ekipleri de, köy yollarının kapanma ihtimaline karşı hazır bekletiliyor.

Bu arada Meteoroloji'den alınan bilgilere göre Sivas genelinde kar yağışının yarın da devam etmesi bekleniyor. Salı, çarşamba ve perşembe günlerinde en yüksek hava sıcaklığını ekis 1 en düşük sıcaklığın ise sıfırın altında 13 derece olması tahmin ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*