Sivas'ta kar yolları kapattı

Sivas'ta kar yolları kapattı.7553
  • Giriş : 24.03.2009 / 11:44:00

Sivas'ta kar yağışı gündelik yaşamı olumsuz etkiliyor. Kar yağışı ve tipinin etkili olduğu Sivas-Malatya kara yolunun Yağdonduran mevkisinde zincirsiz araç geçişine izin verilmiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gece saatlerinde özellikle yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı ulaşımda aksamalara yol açıyor. Kar yağışı ve tipinin etkili olduğu Sivas-Malatya kara yolunun Yağdonduran mevkisinde zincirsiz araç geçişine izin verilmiyor.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Sivas-Tokat kara yolunun Çamlıbel, Sivas-Erzincan kara yolunun Kızıldağ ve Sivas-Suşehri kara yolunun Geminbeli mevkilerinde de ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Bölgede kar temizleme çalışmaları aralıksız sürdürülüyor. Sürücülerden bu mevkilerde dikkatli olmaları isteniyor.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle kent genelinde 481 yerleşim birimine elektrik verilemediği, 23 yerleşim yerinin haberleşme sisteminin de arızalı olduğu bildirildi.

Kar yağışı ve tipi nedeniyle Koyulhisar ilçesine bağlı 12 köy yolu ulaşıma kapandı. İlçede Kadife köyüne bağlı Akbulut, Tarlabaşı ve Çalışkan mezralarında ise taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

İlçe merkezinde araçların üzeri beyaz bir örtüyle kaplanırken, çiçek açan meyve ağaçları da soğuk ve yağışlı hava nedeniyle zarar gördü. Meyve ağaçlarının erken çiçek açtığını kaydeden vatandaşlar, soğuk ve kar yağışı nedeniyle ürünün az olacağı endişesini taşıyor.

Öte yandan, ilçenin yüksek kesimlerinde kar kalınlığının yer yer 20 santimetreye kadar ulaştığı öğrenildi.

Suşehri ilçesinde de gece saatlerinde başlayan kar yağışı aralıklarla etkili oldu. Sabah saatlerinde de kısa süre etkisini devam ettiren kar yağışı, günün ilk ışıklarıyla birlikte yerini güneşli bir havaya bıraktı.

Kar kalınlığının ilçe merkezinde yaklaşık 5 santimetreyi bulduğu görülürken, vatandaşlar sabah araçlarında biriken karı temizledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*