Sivas'ta kaybolan 2 çocuk bulundu

Sivas'ta kaybolan 2 çocuk bulundu.14820
  • Giriş : 05.05.2008 / 11:23:00

Sivas'ın Gemerek ilçesinde dün ormanlık arazide kaybolan 2 çocuk bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yozgat'ın Çayıralan ilçesi ile Sivas'ın Gemerek ilçesi Sızır beldesi arasındaki Çat Yaylası Cennet Deresi mevkisinde dün akşam sağanak yağış sırasında kayboldukları bildirilen Mehmet (9) ve kuzeni Zeki Erol'u (10) bulabilmek için jandarma ve sivil savunma ekiplerinin dün başlattıkları çalışmalar sabah saatlerine kadar devam etti.

Sağanak yağışın etkili olduğu ve havanın kararması nedeniyle güçlükle yürütülen arama çalışmalarına Kaymakam Mehmet Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mehmet Yakut ile çocukların aileleri ve bölgedeki köylerde yaşayan vatandaşlar da katıldı.

Yağış nedeniyle ormanlık araziye sığındıkları öğrenilen 2 çocuk, güneşin doğmasıyla birlikte kayboldukları noktada ekiplerce bulundu.

İlçeye getirilen çocuklar, Gemerek Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi. Gemerek Kaymakamlığınca giyecek yardımında bulunulan çocukların sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Kuzenlerin, gece ekiplerin ışıklarını fark ettiklerini, ancak korktukları için sığındıkları yerden çıkamadıklarını söyledikleri belirtildi. Bu arada, çocuklarına kavuşan aile üyeleri büyük mutluluk yaşadı.

Mardin'in Midyat ilçesinden hayvancılık yapmak üzere kamyonlarla Çat Yaylası'nda kiraladıkları yere geldiklerini belirten aile üyeleri, eşyalarını ve 800'ü küçükbaş, 200'ü de büyükbaş olmak üzere bin hayvanı taşıyan kamyonların, dün akşam sağanak yağışın ardından yayla yolunda kaldığını söyledi.

Eşya ve hayvanlar indirildikten sonra kamyonların Sızır yönüne döndüğünü bildiren aile üyeleri, yaylada konaklayacak yer ve çevre köylerden eşyalarını taşımak için traktör aradıklarını ifade ettiler. Aile üyeleri, bu sırada Mehmet ve Zeki'yi eşyaların bulunduğu bölgede bıraktıklarını, geri döndüklerinde ise çocukları bulamadıklarını kaydettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious