Sivas'ta modern tarım ve hayvancılık eğitimi!

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Sivas İl Tarım Müdürlüğü, çiftçi eğitim faaliyetleri kapsamında 5. Eğitim Tugay Komutanlığı'ndaki askerlere ve kapalı ceza evindeki yükümlülere periyodik olarak 'modern tarım ve hayvancılık' konularında kurslar düzenliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Protokol çerçevesinde Sivas 5. Eğitim Tugay Komutanlığı'nda görevli 23 erbaş ve ere süt sığırcılığı kursu verildi. Bunun yanında, Kapalı Cezaevinde bulunan tutuklu ve hükümlülere de değişik konularda kurslar verildi. Hükümlüler, kooperatifçilik, süt sığırcılığı, peynir yapımı, koyunculuk ve arıcılık konularında bilgilendirildi. Kurslara toplam 171 tutuklu ve hükümlü katıldı.

Bundan sonraki süreçte de er, erbaş, tutuklu ve hükümlülere yönelik kurslara devam edeceklerini belirten Tarım İl Müdürü Mehmet Kaya, "Yürüttüğümüz eğitim faaliyetlerine farklı bir boyut ekledik. Er, erbaş, tutuklu ve yükümlülere yönelik modern tarım ve hayvancılık konusunda kurslar düzenlemeye başladık. Er, erbaş ve yükümlülerin meslek sahibi olmalarını amaçlayan kurslar büyük ilgi gördü. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious