Sivas'ta sseçim kavgası: 2 ölü

Sivas'ta sseçim kavgası: 2 ölü.8896
  • Giriş : 04.04.2009 / 20:41:00

Sivas'ta seçim sonuçları yüzünden iki aile arasında meydana gelen kavgada silahlar konuştu, 2 kişi öldü, 5 kişi de yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre Sivas'ın Gümüşdere Beldesi'nde 29 Mart yerel seçimleri sonuçlarına itirazı olan Gökmen ve Sarıkaya aileleri arasında tartışma yaşandı. Sözlü tartışmanın büyümesi üzerine çıkan kavgada silahlar da kullanılınca İbrahim Kurt (48) ve Doğan Yıldırım hayatını kaybetti.

C.K, A.D, M.S, F.S ve A.U çeşitli yerlerinden ateşli silah yaralanmasıyla Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile Sivas Numune Hastanesi'ne kaldırıldı. Çok sayıda yaralı yakını acil servis önüne gelerek ağıt yaktı.

Zaman zaman gergin anların yaşandığı hastane önünde çevik kuvvet ekipleri yaralı yakınlarını sakinleştirmekte güçlük çekti. Çıkan olaylarla karışan beldede güvenliği sağlamak için jandarma geniş güvenlik önlemleri aldı. Beldeye giriş ve çıkışlar jandarma tarafından kontrol altında tutuluyor.

Bu arada iki aile arasında husumet olduğu ve 2007 yılı Ekim ayında Sivas Valisi Veysel Dalmaz barıştırıldıkları öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*