Sivasta yaşanan tren kazasında yaralı sayısı 26'a çıktı

Sivasta yaşanan tren kazasında yaralı sayısı 26'a çıktı.11880
  • Giriş : 23.02.2008 / 11:05:00
  • Güncelleme : 23.02.2008 / 11:09:56

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde meydana gelen tren kazasında yaralı sayısı 26 çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgilere göre bu sabah 06.20 sularında Şarkışla İlçesi Orta Topaç mevkiinde Ankara'dan Malatya istikametine gitmekte olan 4 Eylül Mavi yolcu treni ile Sivas'tan Kayseri yönüne gitmekte olan yük treni Topaç sinyalinde çarpıştı. Kazanın aşırı sisten dolayı yük makinistinin kırmızı sinyali görememesinden ve yola devam etmesinden kaynaklandığı belirtildi.

Kaza sonrası yük treni lokomotifi devrilirken, yolcu vagonlarında herhangi bir devrilme olmadı. Çarpışmanın etkisi ile yaralanan 26 kişiden 11 kişi Şarkışla Devlet hastanesine kaldırıldı. 15 kişi yolcu treni ile birlikte Yeniçubuk Beldesine getirilerek burada hastanede ayakta tedavi edildi. Yaralıların durumlarının ciddi olmadığı çarpışma sonucu başlarını koltuklara çarpmaları sonucu hafif şekilde yaralandıkları bildirildi.

Sivas Valisi Veysel Dalmaz, yolcuların bütün ihtiyaçlarının karşılandığını dile getirirken, "Kazada ölü olmaması tek teselli kaynağımız oldu. Kaymakamlığa gerekli talimatı verdik yolcularımızın tüm ihtiyaçları karşılanacak" dedi.

Mavi trende bulunan yolcuların en kısa sürede gidecekleri bölgeye ulaştırılmaya çalışılacağı belirtildi.

Cihan

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious