Sivas'ta yolcu otobüs devrildi

Sivas'ta yolcu otobüs devrildi.12386
  • Giriş : 06.11.2006 / 00:00:00

İstanbul'dan Kars'a giden yolcu otobüsü Sivas ilinin Suşehri ilçesinde devrildi. Kazada ilk belirlemelere göre 1 kişi öldü, 16 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kazada ilk belirlemelere göre, otobüste bulunan Ruşen Kumaç öldü, 16 kişi yaralandı. Suşehri Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan durumu ağır olan 2 kişi Sivas'a sevk edildi.

YARALILARIN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Sivas'ın Suşehri ilçesinde meydana gelen, 1 kişinin öldüğü, 16 kişinin yaralandığı trafik kazasında yaralıların kimlikleri belirlendi.

Alınan bilgiye göre, İstanbul'dan Kars'a giden Rüstem Demirbağ yönetimindeki 34 KAF 06 plakalı yolcu otobüsünün, Suşehri ile Akıncılar arasındaki Esenkaya köyü yakınlarında şarampole devrilmesi sonucu, sürücü Rüstem Demirbağ ile yolculardan Zafer Güngör, Şükran Bildik, Aleynas Bildik, Ercan Balaban, Zeliha Limon, Tanju Öztürk, Hakan Sağlam, Akan Kotancı, Naif Şancı, Hanzade Komanç, Murat Zeliha, Ali Çimen, Nahide Güngör, Yusuf Aktaş ve Baki Altun yaralandı. Yaralılardan durumu ağır olan Yusuf Aktaş ve Baki Altun, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildi.

Kazada aracın altında kalarak ölen Ruşen Komanç'ın cesedi, Suşehri Belediyesi kurtarma ekipleri tarafından sıkıştığı yerden çıkartılarak Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Ağaçların arasına devrilen otobüsün kurtarılması için ise çevre ilçelerden kurtarıcı gelmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious