Sivas'ta yolcu otobüsü devrildi: 12 yaralı

Sivas'ta yolcu otobüsü devrildi: 12 yaralı.32550
  • Giriş : 29.01.2008 / 11:59:00

Sivas'ın Hafik ilçesinde yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu 2'si ağır 12 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erzincan'dan Ankara'ya yolcu taşıyan Adil Karataş yönetimindeki 34 PVA 24 plakalı otobüs, yoğun kar yağışı ve tipinin etkili olduğu Sivas'ın Hafik ilçesi çıkışında kontrolden çıktı. Otobüs, yol zemininin buzlu ve kaygan olması nedeniyle karşı şeride geçtikten sonra şarampole devrildi.

Kazada, yan yatan otobüsteki yolculardan Hülya Eliöz (31), Mustafa Eliöz (35), Ahmet Dertli (68), Muhlise Dertli (66), Ercan Koçer (19), Oya Arslan (19), Tekin Şahan (34), Murat Şahan (29), Leyla Yıldırım (54), Süleyman Dağdeviren (54), Mehmet Turan (54) ve 9 aylık Elif Eslan Atlı yaralandı.

Hafik Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılar, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Sivas Numune Hastanesi'ne sevk edildi.

Yaralılardan Muhlise Dertli ve Hülya Eliöz'ün sağlık durumunun ciddi olduğu bildirildi.

Bölgeye sevk edilen başka bir otobüsle Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne getirilen yolcular, yolculuklarına devam etti.

Bu arada, Erzincan-Sivas karayolunun İmranlı ilçesi ve Sivas-Malatya karayolunun Ulaş ilçesi yakınlarında 2 yolcu otobüsünün yoldan çıktığı, otobüsleri kurtarma çalışmalarının sürdürüldüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious