'Sivil Polisim' Diyerek Öldürdü

'Sivil Polisim' Diyerek Öldürdü.8556
  • Giriş : 02.03.2009 / 10:19:00

Çevik Kuvvet teknikeri Ferhat Alparslan, omuz atma nedeniyle tartıştığı iki kardeşin ölümüne, iki kişinin de yaralanmasına yol açtı..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Ataşehir'de önceki gece Bayrampaşa Çevik Kuvvet Müdürlüğü'nde tekniker kadrosunda görev yaptığı öğrenilen Ferhat Alparslan (28) ile Zafer Aydın, bir Tekel bayisinin girişinde omuzları çarpıştığı için tartıştı. Aydın'ın arkadaşları da olay yerinde toplandığı sırada Alparslan "Ben sivil polisim" diyerek 155'i arayıp yardım istedi. Kavgada yere düşen Alparslan kendisine vuran Aydın'a silahını çekip ateş etti. Boynundan yaralanan Aydın yere yağılırken Alparslan ayağa kalkıp bir kurşunu da Aydın'ın alnının ortasına sıktı. Bu sırada, ailesiyle birlikte kız istemeden gelen Oktay Aydın, ağabeyinin vurulduğunu duyunca olay yerine koştu.

ÖNÜNE GELENE ATEŞ ETTİ
Alparslan bu kez Oktay Aydın'ı sokak ortasında kalbinden vurarak yaraladı. Bu sırada kendinden geçen Alparslan araya girmek isteyen amca çocukları Selim ve Şakir Uzun'u da yaraladı. Daha sonra yoldan geçen bir taksiye ve balkondan bakanlara da ateş eden Alparslan kurşunu bitince olay yerinden kaçtı. Olay yerinde 16 boş kovan bulundu. Zafer ve Oktay Aydın hastanede hayatını kaybetti. Şakir Uzun ve Selim Uzun ise tedavi altına alındı. Şakir Uzun'un durumunun ciddi olduğu öğrenildi. Dün sabah saatlerinde Örnek Karakolu'na teslim olan Ferhat Alparslan, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Maltepe Cezaevi'ne gönderildi.

GÖZÜ DÖNMÜŞTÜ
Yaralı Şakir Uzun'un ağabeyi Orhan Uzun olay anını şöyle anlatıyor: "Zafer ile Serhat tartışıyorlardı. Gözü dönmüş bir şekilde ateş edip, önce Zafer'i ardından kardeşi Oktay'ı öldürdü. Daha sonra sağa sola ateş etmeye başladı. Kurşunu bitince kaçtı."

Sabah

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*