Sivil Savunma Teşkilatı'nın 47. yılı kutlandı

  • Giriş : 28.02.2006 / 00:00:00

Balıkesir'in Edremit ve Burhaniye ilçelerinde, Sivil Savunma Teşkilatı'nın 47. kuruluş yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sivil Savunma Haftası münasebetiyle Edremit Sivil Savunma Müdürü İlhan Yazar ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim, kompozisyon ve şiir dalında dereceye giren öğrencilere de ödülleri verilirken, öğretmenlere de teşekkür belgesi takdim edildi.

Burhaniye'de ise sivil savunmayla ilgili bilgiler verilirken, öğrenciler çeşitli şiirler okudu. Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda yapılan tören ilgi gördü. İlçe Sivil Savunma Müdürü İlhami Yılmaz, teşkilatın kuruluş amacı ve görevleri konusunda bilgiler verdi.

Sivil savunma teşkilatının savaşta ve barışta vatandaşların yanında olduğunu belirten Yılmaz, "Okullarımızda bilgilendirme toplantıları ve tatbikatlar yapıyoruz. İl ve ilçelerde bulunan sivil savunma müdürlüklerine bağlı kurtarma ekipleri herhangi bir afet zamanında göreve hazırdır. Okullarımızdaki sivil savunma kulüpleri de bize yardımcı oluyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious