Sivil Toplum Kuruluşları İsrail'i kınadı

Sivil Toplum Kuruluşları İsrail'i kınadı.10654
  • Giriş : 06.03.2008 / 14:35:00

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Birliği, 8'i çocuk 61 kişinin öldüğü, 200 kişinin yaralandığı Gazze saldırıları sebebiyle İsrail'i kınadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'de birçok sivil toplum platformu saldırıya olan tepkisini devam ettiriyor. Konya'da da Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Başkanı Latif Selvi saldırıları sert bir dille eleştirdi. İsrail'in insan kıyımı yaptığını söyleyen Selvi, "Yaklaşık yüz yıldır İngiliz emperyalizminin Filistin'e taşıdığı, insanlıktan nasibi olmayan kan emici vampirler, insan kıyımı yapmaktadır. Bu vahşet karşısında tüm dünya insan hakları savunucuları, demokrasiden, özgür bireyden söz edenler, semaya yükselen feryatlar, ağıtlar, akan kan ve gözyaşları karşısında aciz birer zavallı duruma düşmüş, adeta korku filmi seyreder gibi olayları izlemektedir" dedi.

Bombardıman sonrasında kaçışan halkın yollara düştüğünü ve tehcirlerin başladığını dile getiren Selvi, şehri terk etmek isteyenleri ise çıkış kapılarında durdurduklarını aktardı. Selvi, "Katliama maruz kalan Filistinliler geri dönmek zorunda kaldı ve İsrail askerleri tarafından katledildiler" diye konuştu. Ayrıca Selvi, İsrail'in, Filistin tarafından yapıldığı söylenen roketli karşı saldırılardan söz etmesini ise dünya kamuoyunu yanıltmak için yapılan saptırmalardan ibaret olduğuna söyledi.

İslam dünyasına da seslenen Latif Selvi, "Hani Müslümanlar kardeşti, onların yardımına ne zaman koşacaksınız ? Yoksa mezarlık ziyaretini mi düşünüyorsunuz ? Artık hepimiz bir şeyler yapmalıyız" dedi.

Hükümetin, İsrail'in yaptıklarını kınamakla yeterli kalınamayacağını ifade eden Latif Selvi, yaptırım uygulanması gerektiğini belirtti.

Latif Selvi, Konya sivil toplum kuruluşları olarak Filistinlilere her türlü yardımı yapacaklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious