Sivil toplumdan Erdoğan'a tam destek

Sivil toplumdan Erdoğan'a tam destek.9399
  • Giriş : 31.01.2009 / 06:28:00
  • Güncelleme : 30.01.2009 / 23:55:20

Erdoğan'a karşı sergilenen tutum sivil toplum örgütleri tarafından tepkiyle karşılanırken tam destek geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Davos'ta yaşanan gerginlikle ilgili ''Sayın Başkanımız gösterdiği tavırla hepimizin hissiyatına tercüman olmuştur'' dedi.

Hisarcıklıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, İsviçre'nin Davos kentinde gerçekleştirilen kapanış oturumunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a karşı sergilenen ve tasvip edilmesi mümkün olmayan, adalet ve hoşgörü sınırlarını aşan söz ve davranışları üzüntüyle karşıladıklarını bildirdi.

Başbakan Erdoğan'ın, kendisine karşı diplomatik nezaket kuralları dışına taşan bu uygulama karşısında gösterdiği tepkiyi haklı ve yerinde bulduklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu şunları kaydetti:

''Sayın Başbakanımız gösterdiği tavırla hepimizin hissiyatına tercüman olmuştur. (Haksızlık yapıp tüm insanlarla birlikte olmaktansa, adaletli davranıp tek başına kalırım) sözünü hep akılda tutalım ve bugünün bir ve beraber olma günü olduğunu unutmayalım.

Sayın Başbakanımız, gösterdiği tepki ve ortaya koyduğu kararlı duruşla sadece güçlünün haklı kabul edildiği günümüz dünyasında adaletin kuvvetli, kuvvetlinin de adil olması gerektiğini bütün dünyaya hatırlatmıştır.''

HAK-İŞ GENEL BAŞKANI USLU: SAYIN ERDOĞAN, DAVOS'TA İNSANLIĞIN VE TÜRK MİLLETİNİN VİCDANININ SESİ OLMUŞTUR

Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Davos'ta insanlığın ve Türk milletinin sesi olduğunu belirtti.

Uslu, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın, Davos'ta, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ile katıldığı panelde ''ezber bozan, onurlu ve sorumlu bir tavır sergilediğini'' ifade etti.

Başbakan Erdoğan'ın bölgenin en güçlü ve en büyük devleti sıfatının sorumluluğuna uygun davrandığını kayededen Uslu, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

''Sayın Erdoğan, Davos'ta insanlığın ve Türk milletinin vicdanının sesi olmuştur. Filistin'de yaşanan zulme karşı çıkmış ve inandığı politikayı yüksek sesle dile getirmiştir. Türkiye'nin saygınlığına denk düşen bir öz güven ve kararlılık sergilemiştir. İsrail'in gönlünü hoş etmeye yönelik sığ yorumlar yerine objektif değerlendirmeler yapıldığında, Sayın Başbakanın tüm dünyanın dikkatini Gazze'ye çevirdiği görülecektir.''

MEMUR-SEN: ERDOĞAN DÜNYANIN EN SAYGIN MİLLETLERİNDEN BİRİNİN BAŞBAKANI OLMANIN GEREĞİNİ YERİNE GETİRDİ

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu da yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın ''dünyanın en saygın milletlerinden birinin başbakanı olmanın gereğini yerine getirdiğini'' ifade etti. Gündoğdu, Başbakan Erdoğan'ın Türk milletinin ve ezilen tüm halkların sesi olduğunu bir kez daha gösterdiğini kaydetti.

KESK GENEL BAŞKANI EVREN: İSRAİL'İ KUŞATAN VE TECRİT EDEN SOMUT ADIMLAR ATILMALI

KESK Genel Başkanı Sami Evren de ''Davos ruhu ile halkların sorunlarının çözülemeyeceğini'' savundu. ''İsrail'i kuşatan ve tecrit eden somut adımlar atılması gerektiğini'' ileri süren Evren, başta tank modernizasyonu, insansız hava aracı alımı ve pilot eğitim projeleri olmak üzere İsrail ile yürütülen bütün projelerin durdurulmasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*